DOLAR
33,0837
EURO
36,1110
ALTIN
2.564,03
BIST
11.064,85


Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi
06.08.2013 17:31
0
A+
A-

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) 3624 sayılı kanun ile ülkenin ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında küçük ve orta ölçekli işletmelerin payını ve etkinliğini artırmak, rekabet güçlerini ve düzeylerini yükseltmek, sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek amacıyla kurulmuştur.

Kuruluş Kanunumuzdaki görevlerimiz içerisinde; Girişimcilik kültürünün ve ortamının geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için gerekli tedbirleri almak, bu kapsamda girişimleri ve girişimcileri desteklemek de yer almaktadır.

Ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünde temel faktörlerden olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması, başarılı işletmelerin kurulmasını sağlanması amacı ile KOSGEB’in işbirliği ve denetimi çerçevesinde, Kurumunuzun düzenleyeceği girişimcilik eğitimlerinden başarı ile mezun olan kişiler/girişimciler ( Girişimci: Bir iş fikrine dayalı olarak kendi işini kurmak isteyen gerçek kişiler), işletmelerini kurmaları ve KOSGEB Aydın İşletme Geliştirme Merkez Müdürlüğümüze başvurmaları halinde, KOSGEB’in Yeni Girişimci Desteği adı altında 4.000TL HİBE ( İş Kurma) ve 40.000TL Geri Ödemeli (Sabit Yatırım – Makine ve Teçhizat) Desteğinden yararlanabileceklerdir.

Eğitim programlarının hedef kitlesi

Eğitim Programlarının hedef kitlesi kendi işini kurmak isteyen gerçek kişilerdir. Programlar, genel katılıma açık olarak düzenlenebileceği gibi, belirli bir hedef kitle grubu ile de (işsizler, üniversite öğrencileri, kadın girişimciler, bir proje dahilinde düzenlenen faaliyetlerin katılımcıları, sektörel veya diğer sivil kuruluşlar tarafından belirlenen katılımcılar vs.) kısıtlanabilir. Ayrıntılı bilgi için Aydın Merkez Müdürlüğünden KOBİ Uzmanı Selim ERKOÇ ile irtibata geçilmesi, tüm üyelerimizeduyurulur.