DOLAR
32,9757
EURO
35,9871
ALTIN
2.568,00
BIST
11.064,85


Vergiciler 6111 Sayılı Yasa için MİTSO da uyardı

Vergiciler 6111 Sayılı Yasa için MİTSO da uyardı
06.08.2013 17:36
0
A+
A-

Borçların Yeniden Yapılandırılabilmesi İçin Son Başvuru Tarihi 2 Mayıs

MİTSO’da yapılan toplantıda Muğla Vergi İdaresi yetkilileri 6111 Sayılı Yasa kapsamında bazı borçların yeniden yapılandırılabilmesi için son başvuru tarihinin 2 Mayıs 2011 olduğunu hatırlattı.

MİTSO Yönetimi tarafından kamuoyunda kısaca “Torba Yasa” olarak bilinen 6111 Sayılı Yasa kapsamında bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin ilgilileri aydınlatmak amacıyla bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Muğla Vergi İdaresi Başkanı Ali Cüneyt Aruntaş, Grup Müdürü Zafer Evci, Grup Müdürü Ahmet Arslan, Tahsilat Müdürü Adem Gündoğan ve Milas Vergi Dairesi Başkanı Mehmet Sait Sapan katıldılar. MİTSO Meclis Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Muzaffer Atıcı ile Hüseyin Mat ve Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Cuma Bozkurt’un ev sahipliği yaptığı toplantıda 6111 Sayılı Yasa hakkında açıklamalarda bulunuldu. Vergi İdaresi yetkilileri toplantıya katılan bazı muhasebecilerle bazı ilgililerin yönelttikleri soruları yanıtladılar ve yasa hakkında açıklamalarda bulundular. Vergi İdaresi yetkilileri 6111 Sayılı Yasa’dan yararlanabilmek amacıyla ilgililerin en son 2 Mayıs 2011 tarihinde mesai saati bitimine kadar başvuruda bulunmaları gerektiğini anlattılar.

Toplantıya katılanların 6111 Sayılı Yasa hakkında uygulamaya ilişkin çeşitli sorularını yanıtlayan Muğla Vergi İdaresi yetkilileri yeniden yapılandırılan borçların taksitle ödenebileceğini, birikmiş borçların enflasyon oranında güncellenerek, faiz ve cezalar silinerek ve belli bir plan dahilinde ödeme kolaylığı getirildiğini anlattılar.

Toplantının bitiminde MİTSO Meclis Başkanı Reşit Özer ve Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, Milas’a gelerek oda üyelerine ve ilgililere 6111 Sayılı Yasa hakkında aydınlatmalarda bulundukları için Muğla Vergi İdaresi Başkanı Ali Cüneyd Aruntaş ile diğer yetkililere teşekkür ettiler.