DOLAR
32,2247
EURO
34,9384
ALTIN
2.418,85
BIST
10.676,65


11. Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarını Vali Civelek açtı: FUARDA 241 FİRMA 400 FARKLI MARKALI ÜRÜNÜ SERGİLİYOR

11. Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarını Vali Civelek açtı: FUARDA 241 FİRMA 400 FARKLI MARKALI ÜRÜNÜ SERGİLİYOR
10.03.2020 13:58
0
A+
A-

            Milas Güney Ege 11. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı, Muğla Valisi Esengül Civelek tarafından “Hayırlı olsun” dileğiyle açıldı. Türkiye’nin dört bir yanından gelerek fuarda stant açan 241 firma 400 farklı markanın ürünlerini sergiliyor. Fuarda stant açan MİTSO da Balcılar mahallesinde dokunan Milas halılarına yer verdiği sergisinde coğrafi işaretli Milas ürünlerini tanıtıyor.

            Expolink Fuarcılık tarafından Milas’ta 5 / 8 Mart tarihleri arasında düzenlenen Güney Ege 11. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı, Muğla Valisi Esengül Civelek tarafından “Hayırlı olsun” dileğiyle açıldı. Bu yıl “törensiz” olarak açılan fuarın açılış konuşmasını yapan Expolink Fuarcılık Yöneticisi Zeki Erdoğan açılışa katılan protokole ve çiftçilere teşekkür etti. Zeki Erdoğan konuşmasında TARİŞ’e ait fuar alanının gelecek yıl verilmeyeceğini belirterek “Bugün burada açılışını yapacağımız son fuarımız. Bu alan bundan sonraki süreçte bize tahsis edilmeyecek. İnşallah yöneticilerimiz bir an önce Milas’a bir fuar alanı kazandırırlar. Yoksa bu fuar, son fuar etkinliğimiz  de olabilir. Gelecekte ne olacağını bilmiyoruz” dedi.

            Zeki Erdoğan daha sonra açılışı yapmak için Muğla Valisi Esengül Civelek‘i davet etti. Aralarında Milas Cumhuriyet Başsavcısı Hayrullah Yapar, Muğla İl Tarım Orman Müdürü Barış Saylak, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, Muğla Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit Öztürk, MİZO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Atıcı‘nın da olduğu protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesildi.

            Fuarda bazı stantları ziyaret eden Muğla Valisi Esengül Civelek stant sahiplerine başarılar ve hayırlı kazançlar dileğinde bulundu. MİTSO standını da ziyaret eden Vali Civelek, burada kendi dokudukları Milas halılarını sergilemekte olan Balcılar köyü kadınları ile sohbet etti. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Vali Civelek’e Milas’ın yerel lezzetlerinden tarçın, somata ve namaz helvası ikram etti.Vali Civelek, bu lezzetlerin korunması ve yaşatılması gerektiğini ifade etti.