DOLAR
32,4290
EURO
34,4390
ALTIN
2.486,49
BIST
9.679,80


AB COĞRAFİ İŞARETİ, TÜKETİCİLERE MİLAS ZEYTİNYAĞINI SEVDİRDİ

AB COĞRAFİ İŞARETİ, TÜKETİCİLERE MİLAS ZEYTİNYAĞINI SEVDİRDİ
21.06.2021 11:20
0
A+
A-

Milas Ticaret Odası Başkanı Reşit Özer‘i ziyaret eden Milas’ın çiçeği burnunda zeytinyağı üreticilerinden Selen Bayrambaş, odada AB coğrafi işareti almayı başaran “Natura Mono” markalı zeytinyağını armağan etti. AB coğrafi işareti alındıktan sonra tüketicilerin Milas zeytinyağına büyük ilgi göstermeye başladığını belirten Bayrambaş “AB coğrafi işareti, zeytinyağı tüketicileri nezdinde büyük ilgi yarattı. Milas zeytinyağı, tüketicide karşılığını buluyor” dedi.

Gazi Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirip bir bankada 4 yıl, Türkiye İhracatçılar Meclisinde 6 yıl çalıştıktan sonra zeytin ve zeytinyağının büyüsüne kapılarak Milas’a yerleşen ve zeytin ve zeytinyağı üreticiliğine başlayan Selen BayrambaşNatura Mono” markasıyla ürettiği zeytinyağına MİTSO’dan AB coğrafi işaret belgesi almayı başardı. Zeytinyağını Aydın Ticaret Borsası’nın AYTB Laboratuarında tahlillerini yaptıran Bayrambaş “Zeytinyağımızın polifenol değerleri 518 gibi çok yüksek bir değerde çıkınca laboratuar görevlileri inanamamışlar, bir kez daha analiz yapmışlar. Yine aynı değer çıkınca zeytinyağımızın kalitesi belgelenmiş oldu” dedi. “Natura Mono” markalı zeytinyağını MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer‘e armağan eden Selen Bayrambaş “MİTSO’nun Milas zeytinyağına AB coğrafi işareti alması tüketici nezdinde büyük ilgi yarattı. Milas zeytinyağı tüketicide karşılığını buluyor. Bunu artan taleplerde açıkça görebiliyoruz. Milas zeytinyağına böylesine bir değer ve tanınmışlık kazandırdığınız için size ve MİTSO’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Şimdi hedef Milas’ın diğer ürünleri de markalaştırıp ihraç etmek

Milas’ın Yakaköy mahallesindeki zeytin üreticilerinden Emin Cezairli ile MİTSO’ya yaptığı ziyarette Milas’ın zeytinyağı sabunu başta olmak üzere diğer yerel ürünlerini de markalaştırmayı amaçladıklarını anlatan Selen Bayrambaş “Zeytinyağı ve diğer Milas ürünlerinde hedefimiz ihracat olacak. Türkiye İhracatçılar Meclisinde 6 yıl çalışmış olmanın getirdiği deneyimle Milas ürünlerini dünya pazarlarına ihraç edebileceğimizi inanıyorum” diye konuştu.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Selen Bayrambaş ve Emin Cezairli ye ziyaretleri nedeniyle duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Milas zeytinyağı, sizler gibi bilgili ve bilinçli üreticilerimiz sayesinde, dünyanın en bilinen zeytinyağı markası haline gelecektir.  AB coğrafi işareti alarak zor olanı başardık. Şimdi işimiz üretimde kaliteyi korumak ve daha da geliştirip dünya pazarlarına çıkmak. Bunu da sizler başaracaksınız. Başaracağınıza yürekten inanıyorum. Biz de MİTSO olarak zeytin ve zeytinyağı üreticilerimizi destekleyeceğiz” dedi.