DOLAR
32,7344
EURO
34,9626
ALTIN
2.435,67
BIST
10.558,36


Muğla’nın TOBB üyesi borsa odalarından ortak açıklama: “ELEKTRİK ZAMMININ GERİ ÇEKİLMESİNİ ÜYELERİMİZ ADINA TALEP EDİYORUZ”

Muğla’nın TOBB üyesi borsa odalarından ortak açıklama: “ELEKTRİK ZAMMININ GERİ ÇEKİLMESİNİ ÜYELERİMİZ ADINA TALEP EDİYORUZ”
10.02.2022 10:42
0
A+
A-

Muğla Borsa ve Odaları, yeni yılla birlikte ticarethanelere yapılan yüzde 125’lik zam oranı ile ilgili Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’na Ocak ayı başında gerekli girişimlerde bulunmuştu.

 

Bu kapsamda Muğla Borsa ve Odaları ortak açıklamada bulunarak şu ifadelere yer verdi: “Üyelerimiz 2019 yılında yaşanan Thomas Cook krizinden bu yana, 2 yıldır etkisi altına alan ve hala devam eden Kovid-19 pandemisi, yaz aylarında bölgemizde meydana gelen orman yangınları ve artan değişken döviz kurlarına rağmen faaliyetlerini devam ettirmek, üretmek ve hizmet sunmak için çabalamaktadır.  Tüm bu sıkıntılara ilave olarak  şimdi de enflasyonun kabul edilebilir seviyenin üzerinde olmasından dolayı çok ciddi sıkıntılar yaşamakta olan üyelerimiz; yüzde 125’lik elektrik zammı ile adeta işlerine son verme aşamasına gelmiştir. Bu durum bölgemizi, halkımızı ve ülkemizi olumsuz etkileyecektir. Bunların önüne geçebilmek adına elektriğe yapılan yüksek zam oranının geri çekilmesini üyelerimiz adına talep ediyoruz. Talebimiz üyelerimizin ticari faaliyetlerini sürdürebilmeleri ve küçük esnafın korunması adına önem arz etmektedir.”

 

Yazı detayını buraya yazınız