DOLAR
33,0413
EURO
35,9402
ALTIN
2.546,09
BIST
11.156,20


MİTSO ile Türkiye İş Bankası arasında protokol imzalandı.

MİTSO ile Türkiye İş Bankası arasında protokol imzalandı.
06.08.2013 17:29
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye İş Bankası arasında oda üyelerine daha uygun koşullarda kredi kullandırmaya yönelik olarak protokol imzalandı. MİTSO binasında yapılan imza törenine Türkiye İş Bankası adına İş Bankası Ticari Bankacılık Satış Direktörü Turgay Recep Süllüoğlu, İş Bankası Milas Şubesi Müdiresi Esra Aksarı, İş Bankası Ticari Satış Koordinatörü Erçin Toptutan ile MİTSO’yu temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muzaffer Atıcı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Mat ve Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Osman Arıkan katıldılar.

İmza töreninde bir konuşma yapan İş Bankası Ticari Bankacılık Satış Direktörü Turgay Recep Süllüoğlu İş Bankası’nın kuruluşundan bugüne ticaretin ve sanayinin gelişimine kaynak sağladığını, ulusal kimliğini koruyan hissedar yapısı ile ülke ekonomisinin büyümesine önderlik ettiğini ve bu çerçevede kredi ve nakit yönetimi alanında atılmakta olan yeni adımların Milas’ın ekonomik gelişiminin desteklenmesine katkıda bulunacağına inandığını söyledi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna da oda yönetimi olarak üyelerine her alanda hizmet sunmayı görev saydıklarını belirterek “Türkiye İş Bankası ile yaptığımız bu protokol ile üyelerimizin daha uygun koşullarda kredi kullanmalarını ve bankacılık hizmetlerinden daha öncelikli yararlanmalarını sağlamış bulunuyoruz. Üyelerimiz, odamız aracılığıyla Türkiye İş Bankası’na yapacakları başvurularda bu öncelikli ve ayrıcalıklı bankacılık hizmetlerinden yararlanabileceklerdir. Bu protokolün öncelikle odamız üyelerine, odamıza ve Türkiye İş Bankası’na hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Türkiye İş Bankası Milas Şubesi Müdiresi Esra Aksarı da MİTSO ile böyle bir protokol yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek imzalanan protokol gereğince MİTSO üyelerinin bundan sonra “taksit ödemeli ticari krediler”, “küçük işletmeler orta ve uzun vadeli yatırım kredisi”, “küçük işletmeler ihracat döviz kredisi”, “küçük işletmeler faturalı alışveriş kredisi”, “işyeri kredisi”, “traktör kredisi”, “tarım ekipmanları kredisi” ve “küçük ve orta ölçekli tarımsal işletmeler kredisi” olmak üzere çok değişik konulara yönelik kredilerden çok daha uygun koşullarda yararlanabileceklerini söyledi.

MİTSO ile Türkiye İş Bankası arasında yapılan ve 20 Ocak 2010 tarihinde imzalanan protokol bir yıl süresince geçerli olacak ve bu süre bitiminden bir ay önce taraflar birbirine yazılı bir ihbarda bulunmazlarsa geçerlik süresi bir yıl daha uzayacak.