DOLAR
32,7682
EURO
35,0901
ALTIN
2.459,44
BIST
10.471,32


AKP MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI MİTSO’DA

AKP MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI MİTSO’DA
12.02.2015 15:32
0
A+
A-

*AKP Muğla Milletvekili Aday Adayı Nihat Öztürk “Bakanlarımızla MİTSO’ya her gelişimizde zeytin ve zeytinyağı konusunda yaptığınız konuşmalar aklıma zeytin ve zeytinyağını soktu” dedi.

*AKP Muğla Milletvekili Aday Adayı Av. Bülent Demir de “Açık konuşmak gerekirse OSB konusunda MİTSO başı çekti” dedi ve iktidar partisinde Milas’tan bir milletvekili olmasının yararlı olacağını söyledi.

 

7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde Muğla’dan milletvekilliği için AKP’den aday adayı olan AKP’nin Muğla eski İl Başkanı Nihat Öztürk ile Milas eski İlçe Başkanı Av. Bülent Demir, MİTSO Yönetimini ziyaret ettiler. AKP’li aday adayları Nihat Öztürk ile Av. Bülent Demir, milletvekili seçilmeleri halinde Muğla ve Milas ile ilgili olarak yapacakları projeleri anlattılar. MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Kont, Yönetim Kurulu Üyeleri Halil İbrahim Gülen ve Soner Çamlıbelen ile Meclis Üyesi Özer Topuz, AKP Muğla milletvekili aday adaylarına “hayırlı olsun” dileğinde bulundular.

Ziyaret sırasında seçilmesi durumunda yapmayı düşündüğü projelerinden söz eden AKP Muğla Milletvekili Aday Adayı Nihat Öztürk, il başkanlığı döneminde bu bölgeye gelen tüm bakanların MİTSO’yu ziyaret etmeleri için gayret gösterdiğini belirterek “Bakanlarımızla MİTSO’ya her gelişimizde sizin burada Milas’ın zeytin ve zeytinyağı üzerine yaptığınız konuşmalar aklıma zeytin ve zeytinyağını soktu. Zeytinyağında kaliteli üretimin sağlanması, markalaşması ve paketlenmiş üretimin ne kadar önemli olduğunu gördüm. Eğer milletvekili seçilirsem ben de bu konuda çalışmalar yapacağım. Markalaşma konusunda size sonuna kadar destek olacağım” dedi. Kısa bir süre önce Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun kendisine mesaj gönderdiğini ve mesajında Milas Ovası’nın sulama kanallarının Nisan ayında tamamlanacağını ve ovanın sulanmaya başlayacağını bildirdiğini anlatan Nihat Özdemir, “MİTSO olarak sizin gittiğiniz yol doğru. Siyasi bir yol izlemiyorsunuz. Ticarete yönelik çalışmalar yürütüyorsunuz. Milas’ın ve üyelerinizin çıkarını ve geleceğini savunuyorsunuz” diye konuştu.

AKP Muğla Milletvekili Aday Adayı Av. Bülent Demir de konuşmasında MİTSO ile her zaman yakın bir diyalog içinde olduklarını, özellikle OSB konusunda her zaman odanın girişimlerini desteklediklerini anlatarak “Açık konuşmak gerekirse OSB konusunda MİTSO başı çekti. Mevcut yönetimin OSB konusunda çok çabası oldu. OSB’yi her zaman gündemde tuttu. OSB için bir şeyler yapılmasını zorladı. Biz de bu konuda elimizden gelen desteği gösterdik” dedi. Av. Bülent Demir, bugüne kadar Milas’tan iktidar partisine mensup bir milletvekili olmayışının eksikliğinin hep yaşandığını belirterek “İstiyoruz ki, bir Milaslı iktidar partisinden milletvekili olsun. Ben, bunun için aday oldum. Milas’ta kollektif bir ruhla bir çok şeyi yapabilme kapasitemiz var. Elbette siyasi partiler olarak farklı görüşlerimiz olabilir. Ama Milas’ın, iktidar partisinden bir milletvekili olursa çok daha verimli olur. 12 yıldır Milas’ın iktidar partisinden bir milletvekili yok” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’de, AKP milletvekili aday adaylarının ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek “Amacımız Milas’a katkıda bulunmak. Bunun için çaba gösteriyoruz. Zeytinimizin, balığımızın, balımızın tanıtımını yapmaya çalışıyoruz.  Bafa Gölü’ne sahip çıkıyoruz. Gölün kirlenmesinin önüne geçilmesini istiyoruz. Hekatomnos Anıtmezarının bir an önce ziyarete açılmasını bekliyoruz. Bu nedenle sayın Kültür ve Turizm Bakanını Milas’a bekliyoruz. Seçimlerin ve adaylığınızın sizlere, Muğla’ya ve Milas’a hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Kont da konuklara Milas’taki kültür balıkçılığının ulaştığı seviye hakkında açıklamalarda bulundu. Sami Kont “Türkiye’de üretilmekte olan çipura ve levreğin yüzde 68’i Milas’ta üretiliyor. 10 bin ton balık da toprak havuzlarda üretiliyor. Milas’tan 10 bin ton çipura ve levrek ihracatı yapıyoruz” dedi ve milletvekili aday adaylarına başarılar diledi.

IMG_5042 IMG_5041