DOLAR
32,9837
EURO
35,9658
ALTIN
2.567,86
BIST
11.064,85


ANKARA TURİZM FUARI’NDAN DÖNEN MİTSO, AYAĞININ TOZUYLA ESKİŞEHİR TARIM FUARINA GİDİYOR

ANKARA TURİZM FUARI’NDAN DÖNEN MİTSO, AYAĞININ TOZUYLA ESKİŞEHİR TARIM FUARINA GİDİYOR
28.03.2017 16:43
0
A+
A-

*Mart ayında Milas’ın ve ürünlerinin tanıtımı için üç fuara katılan MİTSO, Ankara Turizm Fuarı dönüşünde ayağının tozuyla bu kez Eskişehir Tarım Fuarı’na katılıyor.

*30 Mart – 02 Nisan tarihleri arasında Eskişehir’de düzenlenecek 7. Uluslararası Tarım Fuarı’nda MİTSO yine Milas halılarından, zeytinden zeytinyağına, baldan balığa Milas’ın ürünlerini tanıtacak.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası, geçen hafta Ankara’da katıldığı Turizm Fuarı’nın ardından bu kez ayağının tozuyla Eskişehir’deki 7. Uluslararası Tarım Fuarı’na gidiyor. MİTSO, Eskişehir’de 30 – Mart – 02 Nisan Tarihleri arasında düzenlenecek tarım fuarında Milas’ın zeytinden zeytinyağına, balından balığa Milas ürünlerini tanıtacak.

Milas’ın tarihi ve doğal güzellikleriyle Milas halılarını ve zeytinden zeytinyağına, baldan balığa kadar ürünlerini tanıtmak için MİTSO fuardan fuara koşuyor. 02 – 05 Mart tarihleri arasında Milas’ta düzenlenen 8. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile 09 -12 Mart tarihleri arasında düzenlenen Yapı, Dekorasyon ve Peyzaj Fuarına katılan MİTSO, 23 – 26 Mart tarihleri arasında Ankara’da yapılan Travel Expo Ankara Turizm Fuarı’nda da Milas’ı tanıttı. Ankara Turizm Fuarı’ndan 4 gün sonra MİTSO bu kez Eskişehir’de bu yıl 7’incisi düzenlenen Uluslararası Tarım Fuarı’na gidiyor. Fuar alanında 24 metrekarelik stant açacak olan MİTSO, burada coğrafi işaretli Milas zeytinyağını ve zeytinlerini, zeytinyağı sabunlarını, Milas balını ve balığını tanıtacak. Fuar boyunca MİTSO alım yapacak firmalarla Milaslı üreticileri buluşturarak Milas ürünlerinin daha geniş pazarlara ulaşması için çaba gösterecek.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, üretimde ve ticarette en önemli konunun tanıtım olduğuna dikkat çekerek “Siz ne kadar bol ve kaliteli ürün üretirseniz üretin, siz ne kadar değerli ve eşsiz tarihi zenginliklere sahip olursanız olun, bunların yeterince tanıtımını yapamazsanız hiçbir değer kazanmaz. Tarım ve hayvancılık ürünleriyle tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerin tanıtımı ise üreticilerin, tek tek firmaların gücünü aşıyor. Biz de bu nedenle Milas’ı, sahip olduğu ürünleri, Milas halılarını, tarihi ve kültürel zenginlikleri MİTSO olarak tanıtmaya gayret ediyoruz. Bunun için de adeta fuardan fuara koşuyoruz. Daha geçen hafta Ankara Turizm Fuarı’ndaydık, şimdi ayağımızın tozuyla Eskişehir’e gidiyoruz. Tüm çabamız, Milas’ın üreticilerine ve üreticilerimizin ürettiği ürünlerine sahip çıkarak tanıtımını yapmak” diye konuştu.