DOLAR
32,4994
EURO
34,6541
ALTIN
2.431,59
BIST
9.645,02


ATAMIZI ÖLÜMÜNÜN 76.YIL DÖNÜMÜNDE SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

ATAMIZI ÖLÜMÜNÜN 76.YIL DÖNÜMÜNDE SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ
10.11.2014 10:55
0
A+
A-

ATATÜRK’ÜMÜZÜ

SARSILMAZ BİR SAYGIYLA VE HER AN DAHA ÇOK ARTAN ÖZLEMLE ANIYORUZ.

MİLAS TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

Mustafa Yüksel                                Reşit Özer

                    Meclis Başkanı                      Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

ATATÜRK DİYOR Kİ;

“Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye Halkına Türk Milleti denir.”

“Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet’i biz kurduk, O’nu yükseltecek  ve sürdürecek sizlersiniz.”

“Türkiye’nin güvenini amaç edinen, hiçbir başka ulusun aleyhinde olmayan bir barış yolu, her zaman bizim ilkemiz olacaktır. Biz Türkler, tarih boyunca hürriyet ve istiklal timsali olmuş bir milletiz. Tam bağımsızlık denildiği zaman, doğal, siyasal, mali, adli, askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır. Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz. Bilelim ki, milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlerin avıdır. Ulusun bağımsızlığını, yine ulusun kesin kararı ve direnişi kurtaracaktır. Ben yaşayabilmek için, kesin olarak bağımsız bir ulusun evladı kalmalıyım. Bu yüzden ulusal bağımsızlık bence bir hayat sorunudur.”

“Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez. Bugün vatanımızda bir milli kudret varsa, o cereyan, felaketlerden ders alan ulusun kalp ve dimağından doğmuştur. Milli sınırlar içinde bulunan yurt parçaları bir bütündür; birbirinden ayrılamaz.”

“Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.”

 

“Ekonomisi zayıf bir ulus, yoksulluktan ve düşkünlükten kurtulamaz; güçlü bir uygarlığa, kalkınma ve mutluluğa kavuşamaz; toplumsal ve siyasal yıkımlardan kaçamaz. Ekonomik kalkınma, Türkiye’nin hür, bağımsız, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin bel kemiğidir. Tam bağımsızlık ancak ekonomik bağımsızlıkla olur.”