DOLAR
32,5117
EURO
34,5921
ALTIN
2.492,39
BIST
9.548,09


Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun
06.08.2013 17:34
0
A+
A-

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun
* Cumhuriyet ahlaki fazilete dayanan bir idaredir. Cumhuriyet fazilettir.
* Türk milletinin tabiat ve adetlerine en uygun olan idare Cumhuriyet idaresidir.
* Bütün dünya bilsin ki, benim için bir taraftarlık vardır, Cumhuriyet taraftarlığı, fikri ve sosyal inkılâp taraftarlığı. Bu noktada, yeni Türkiye topluluğunda bir ferdi hariç düşünmek istemiyorum. (1924)
* Dünyada her şey için, medeniyet hayatı için muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir.(1924)
* Baylar ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru ve en hakiki tarikat medeniyet tarikatıdır. (1925)
* İnkılâbın kanunu mevcut kanunların üstündedir. Bizi öldürmedikçe, bizim kafalarımızdaki cereyanı boğmadıkça başladığımız inkılâp ve yenilik bir an bile durmayacaktır. Bizden sonraki devirlerde de böyle olacaktır. (1923)
* Memleketin ve inkılâbın içeriden ve dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı korunması için, bütün milliyetçi ve cumhuriyetçi kuvvetlerin bir yerde toplanması lazımdır. (1931)
Mustafa Kemal ATATÜRK

Yüce Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizi sonsuza dek yaşatmaya olan kararlılığımızla Ulusumuzun Cumhuriyet Bayramını kutlarız.

Reşit Özer Enver Tuna
MİTSO Meclis Başkanı MİTSO Yönetim Kurlu Başkanı