DOLAR
32,7682
EURO
35,0901
ALTIN
2.459,44
BIST
10.471,32


e – DEVLET ÜZERİNDEN NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ ALINABİLECEK, ALINMIŞ OLANLAR GEÇERLİ SAYILACAK

e – DEVLET ÜZERİNDEN NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ ALINABİLECEK, ALINMIŞ OLANLAR GEÇERLİ SAYILACAK
13.10.2017 08:25
0
A+
A-

İnternet ortamında e-Devlet şifresi ile alınmış nüfus kayıt örnekleri ile yerleşim yeri ve diğer adres belgelerinin bazı kurum ve kuruluşlarca kabul edilmediği şikayetleri üzerine T. C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada söz konusu belgelerin geçerli kabul edilmesi gerektiği bildirildi.

T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada internet ortamında e-Devlet şifreleri ile nüfus kayıt örnekleri ile yerleşim yeri ve diğer adres belgelerini sorgulayabilmek ve söz konusu belgeleri alabilmek mümkün hale geldiği ifade edildi. Açıklamada ayrıca alınan belgelerin sorgulaması ve doğrulanmasının “https://www.turkiye.gov.tr/nufus-ve-vatandaslik-isleri-genel-mudurlugu” adresinden yapılabileceği bildirildi. Söz konusu belgelerin e-Devlet şifresiyle internet ortamında alınmasının zaman ve emek kaybını önlediği belirtilen açıklamada, bu belgelerin bazı kurum ve kuruluşlarca kabul edilmediği yönünde şikayetler alındığı ifade edilerek internet ortamında alınmış belgelerin geçerli sayılması gerektiği bildirildi.

T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, e-Devlet şifreleri kullanılarak internet ortamında alınmış nüfus kayıt örnekleri ile yerleşim yeri ve diğer adres belgelerinin ilgili tüm kurum ve kuruluşlarca geçerli sayılması gerektiğinin ilgili tüm kişi, kurum ve kuruluşlara duyurulması istendi.