DOLAR
33,0568
EURO
36,0263
ALTIN
2.553,54
BIST
11.144,62


EMİNEM’S ZEYTİN HASADINI BİTİRDİ, ABD’YE İHRACATA HAZIRLANIYOR

EMİNEM’S ZEYTİN HASADINI BİTİRDİ, ABD’YE İHRACATA HAZIRLANIYOR
30.12.2022 14:08
0
A+
A-

ABD’de yaşayan, Milas’ta zeytinlik satın alarak zeytin ve zeytinyağı üretimine ve pazarlamasına başlayan Emine Çatalbaş Colin ve eşi Mark Colin, yeni hasat döneminde elde ettikleri zeytinyağının AB coğrafi işaretli Milas zeytinyağının standartlarına uygun olduğunu belirterek hedeflerinin “Eminem’s” markalı zeytinyağlarını ABD’ye ihraç etmek olduğunu bildirdiler.

ABD’den Milas’a gelerek zeytin ve zeytinyağı üretimi amacıyla “Eminem’s Olive Oils” adıyla bir firma kuran Emine Çatalbaş Colin ve eşi Mark Colin,  Köşk mahallesinde zeytinyağı sıkım ve pazarlama tesisleri kurdular. “Eminem’s Olive Oils” adıyla kurdukları firma ile ABD’ye zeytin ve zeytinyağı ihraç etmeyi hedefleyen Emine Çatalbaş Colin ve eşi Mark Colin ile firma müdürü Nilgün Eren ve firma muhasebecisi Hayriye Gürkan Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret ettiler. Bu yılki zeytin hasadını bitirdiklerini ve AB coğrafi işaretli Milas zeytinyağının coğrafi işaret standartlarında zeytinyağı elde ettiklerini anlatan Emine Çatalbaş Colin ve Mark Colin, şimdi amaçlarının ürettikleri zeytinyağını ABD’ye ihraç etmek olduğunu anlattılar. Zeytin hasat döneminde bu yıl yörede ürünün bol olması nedeniyle en çok çalışacak işçi olmakta zorlandıklarını anlatan Colin çifti “İşçi bulamadığımız için hasat süreci uzadı. Zeytinyağı sıkım tesislerinde de çok büyük bir yoğunluk yaşanıyor” dediler.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Eminem’s Olive Oils firması sahipleri ve yetkililerinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Bu yıl, yöremizde yıllardır görülmedik şekilde zeytin ürününde bir bolluk yaşanıyor. Böyle olunca hasat için işçi bulmak da , hasat edilen zeytini sıktırmak için fabrikalarda sıra bulmak da sıkıntı yaşanıyor” dedi.  Özer, Emine Çatalbaş Colin ve eşi Mark Colin‘e ABD’ye yapacakları ihracat için başarılar diledi ve “Biz Milas zeytinyağının ihracatına çok büyük önem veriyoruz. Bu konuda size ve ihracatı hedefleyen tüm üyelerimize elimizden gelen desteği vermek isteriz” dedi ve başarılar diledi.

Yazı detayını buraya yazınız