DOLAR
33,0580
EURO
36,0954
ALTIN
2.571,95
BIST
11.064,85


MİTSO MİLASLI ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI ÜRETİCİLERİNİ İZMİR’DEKİ OLİVETECH FUARINA GÖTÜRDÜ

MİTSO MİLASLI ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI ÜRETİCİLERİNİ İZMİR’DEKİ OLİVETECH FUARINA GÖTÜRDÜ
10.05.2016 12:00
0
A+
A-

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen 7. İzmir Organik Ürünler Fuarı – Ekoloji İzmir 2016 ile 6. Olivetech Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı 27 / 30 Nisan tarihleri arasında İzmir’de, Gaziemir’deki fuar merkezinde yapıldı.

Zeytin, zeytinyağı, fidan, tohum, gübre, şişe, kasa ve bidonlar, ambalaj malzemeleri, üretim teknolojileri, saklama kapları, gıda analiz laboratuvarları konularındaki son gelişmeleri yansıtan fuara Milas Ticaret ve Sanayi Odası da üyelerini götürdü. MİTSO’nun Projeler Birimi’nden Sabiha Çiftci’nin rehberliğinde Milaslı 40 zeytinyağı fabrikası işletmecisi, zeytin ve zeytinyağı üreticisi ücretsiz olarak sağlanan otobüs ile 6. Olivetech Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı’na götürüldü. Fuarda, çeşitli stantlarda sergilenen yeni teknolojileri ve zeytin üretimi ve pazarlamasıyla ilgili ürünleri yakından tanıma fırsatı bulan Milaslı zeytin ve zeytinyağı üreticileri organizasyon nedeniyle MİTSO Yönetimine teşekkür ettiler.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, zeytin ve zeytinyağının Milas ekonomisi ve Milas halkı için önemine değinerek “Üreticilerimizin yeni teknolojilerle, yeni pazarlama teknikleriyle tanışması Milas zeytin ve zeytinyağı üreticiliği için çok önemli. Biz de MİTSO olarak üreticilerimizi, zeytinyağı fabrikası işletmecilerimizi yeni teknolojilerle buluşturmak için Olivetech İzmir Fuarı’na götürdük. Fuara katılan üyelerimizin, üreticilerimin orada edindikleri izlenimlerin Milas zeytin ve zeytinyağının kalitesine olumlu katkılar sağlayacağından eminim” dedi.

izmir 2

izmir 3