DOLAR
32,5004
EURO
34,6901
ALTIN
2.496,45
BIST
9.693,46


MİTSO Yönetimi, yeni Emniyet Müdürü Cüneyt Yörükoğlu’nu ziyaret ederek kutladı. “MİLAS’TA MOBESEDEN SONRA PLAKA TARAMA SİSTEMİ DE DEVREYE GİRCEK”

MİTSO Yönetimi, yeni Emniyet Müdürü Cüneyt Yörükoğlu’nu ziyaret ederek kutladı. “MİLAS’TA MOBESEDEN SONRA PLAKA TARAMA SİSTEMİ DE DEVREYE GİRCEK”
12.10.2015 08:16
0
A+
A-

*Milas’ın yeni Emniyet Müdürü Cüneyt Yörükoğlu,  MOBESE ve plaka tarama sistemlerinin olayların oluşumunda önleyici ve caydırıcı, olayın oluşumundan sonra ise delil niteliği taşıması dolayısıyla çok önemli olduğunu söyledi.

On bir yıl önce görev yaptığı Milas’a bu kez Emniyet Müdürü olarak geri dönen Cüneyt Yörükoğlu, kendisini ziyaret eden MİTSO yöneticilerine Milas’ta kısa süre içinde MOBESE sisteminden sonra plaka tarama sisteminin de devreye gireceğini söyledi. MOBESE ve plaka tarama sistemlerinin suçların oluşmasında önleyici ve caydırıcı, suçun oluşmasından sonra ise delil niteliği taşıdığını ve bu nedenle asayiş bakımından çok önemli olduğunu bildirdi.

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit ve Yönetim Kurulu Sayman üyesi Koray Türkoğlu, Milas’ın yeni Emniyet Müdürü Cüneyt Yörükoğlu’nu ziyaret ederek kutladılar ve yeni görevinde başarılar dilediler. MİTSO olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne destek olmayı sürdüreceklerini söyleyen oda yöneticileri,  kendisini 11 yıl önce Milas’ta görev yaptığı dönemde yakından tanıdıklarını ve bu kez İlçe Emniyet Müdürü olarak Milas’a dönmesinden memnuniyet duyduklarını ifade ederek Cüneyt Yörükoğlu’na her konuda destek olacaklarını söylediler.

Milas’ın yeni İlçe Emniyet Müdürü Cüneyt Yörükoğlu ise MİTSO yöneticilerine kendisine duydukları güven ve verdikleri destek sözüne teşekkür ederek “Göreve başlar başlamaz muhtarlarla bir toplantı yaptık. Belediye yetkilileriyle görüştük. Milas’ta göreve bir günlüğüne bile gelmiş olsak ne yapılması gerekiyorsa en iyisini yapmaya hazırız” dedi. Milas’ta göreve başlamasının Milaslılar tarafından da çok iyi karşılandığını anlatan Cüneyt Yörükoğlu “Göreve gelir gelmez pek çok kişi ve kurumdan çiçek yağmaya başladı. İnanın, bu oda üç kez çiçekle doldu, boşaldı. İlginçtir, kendi memurumdan bile çiçekler geliyor. Bu ilgi ve destek bizi çok mutlu etti” diye konuştu. Milas’ta 11 yıl önce görev yaptığını da anlatan Cüneyt Yörükoğlu “Daha sonra 4 yıl Muğla’da, 5 yıl Bodrum’da ve 2 yıl Kars’ta görev yaptıktan sonra yeniden Muğla’ya döndüm. Milas, tanıdığım, bildiğim ve sevdiğim bir yer. Burada görev yapmak benim için de bir mutluluk. Buraya geçici görevle geldim. Bundan sonrası için biz bir şey söyleyemeyiz. Takdir büyüklerimizindir. Fakat biz, hangi durumda olursa olsun görevimizi aynı ciddiyetle sürdürürüz” dedi.

MİTSO Yöneticilerinin bir sorusu üzerine ilçede MOBESE kayıt sisteminin sorunsuz bir şekilde çalışmakta olduğunu anlatan Cüneyt Yörükoğlu “Kısa sürede plaka tarama sistemi de devreye girecek. MOBESE’nin caydırıcı bir özelliği var. Suçların oluşmasında caydırıcı ve önleyici, suçun oluşmasından sonra ise delil niteliği var. Milas’ın 3 ana çıkışı var. Bunlar aynı zamanda olay sonrasındaki kaçış yolu. Olay sonrasında buraların denetlenmesinde de MOBESE’nin çok faydası oluyor. Bir de plaka tarama sistemi devreye girerse suçluların takibinde çok işimize yarayacak” diye konuştu.

Ziyaret sırasında Milas’la ilgili düşüncelerini de anlatan Emniyet Müdürü Cüneyt Yörükoğlu şehrin aynı zamanda tarihi bir yer olduğuna dikkat çekerek “Ben olsam Milas’ı buradan taşırım. Milas, altıyla, üstüyle çok önemli bir şehir. Her yerden tarih fışkırıyor. Buradaki tarihi eserlerin ortaya çıkarılmasıyla buraya adeta turist yağar. Eğer bu tarihi eserler ortaya çıkarılırsa turist gelmesin, deseniz de turist buraya akın akın gelir. Milaslı gelen turistten bunalır, bıkar ve turistleri kovmaya başlar… Milas’ın çok büyük potansiyeli var. Eğer biz Bodrum’a gelen bir milyonu aşkın turisti buraya çekemiyorsak suçu kendimizde aramalıyız. Burada uz görüşlü, geniş açıdan bakabilen insanlara, yöneticilere ihtiyaç var. Milas’ta bu konuda bir sıkıntı olacağını da sanmıyorum” dedi.