DOLAR
32,9897
EURO
35,9977
ALTIN
2.581,59
BIST
11.064,85


MİLAS’IN 7. GIDA TARIM VE HAYVANCILIK FUARI 3 / 6 MART’TA

MİLAS’IN 7. GIDA TARIM VE HAYVANCILIK FUARI 3 / 6 MART’TA
12.10.2015 08:09
0
A+
A-

*MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile konuşan Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın organizatör firması Expolink Fuarcılık yetkilisi Yavuz Hakbilir, fuar için hazırlıklara şimdiden başladıklarını söyledi.

 

Kendi alanında yörenin en geniş katılımlı ve en düzenli fuarı olan Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın ”incisi 3 / 6 Mart tarihleri arasında yine Milas’ın TARİŞ pamuk tesislerinde yapılacak. Fuara bu yıl  daha çok firmanın katılması beklenirken fuardaki kapalı alanın daha da arttırılacağı bildirildi.

 

Milas’ta Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı organizasyonunun öncü kuruluşlarından Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden fuarın organizatör firması Expolink Fuarcılık yetkilisi Yavuz Hakbilir, yeni yılda yapılacak fuarla ilgili hazırlıklar hakkında MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’e gelişmeler hakkında bilgilendirmede bulundu. Hakbilir, 7. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na katılacak firma sayısının daha da artacağını belirterek fuarın kapalı alanının arttırılması için çaba gösterdiklerini söyledi. Fuarın totol 5 bin 500 metrekare, 3 bin 600 metrekare de stant alanına sahip olduğunu belirten Yavuz Hakbilir, “Amacımız bu yıl daha da artan katılımcı firma sayısına yeterli ve uygun stant alanı sağlayabilmek. Bunun için fuardaki kapalı stant alanını bir şekilde arttırmalıyız” dedi. Bir önceki yıl Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na 160 firmanın katıldığını ve 97 bin 300 ziyaretçinin geldiğini, geçen yıl ise firma sayısının 168’e çıktığını ve  ziyaretçi sayısının 110 bini bulduğunu söyledi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit ise geçen yıl fuara 43’ü Milaslı toplam 168 firmanın katılmış olmasının fuar için en güzel bir başarı göstergesi olduğunu belirterek “Bu yıl daha da umutluyuz. Hem Milaslı firma sayısının, hem dışarıdan gelecek firmaların sayısının daha da artacağını umuyoruz. Bu doğrultuda öncelikle fuardaki kapalı stant alanının daha  da genişletilmesini sağlamamız gerekiyor. Fakat asıl önemlisi daha birçok fuar düzenleyebilmemiz için mutlaka kısa sürede tüm kurum ve kuruluşlar el ele vererek modern bir fuar alanı yapmalıyız” dedi. Reşit Özer,  geçen yıl Muğla’da tarım, turizm, inşaat ve yapı dekorasyon konularında dört fuar açıldığını ve bu fuarları toplam 150 bin kişinin ziyaret ettiğini belirterek “Muğla’nın en başarılı fuarı Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’dır. Muğla’daki toplam fuarları 150 bin ziyaretçi  ziyaret ederken sadece Milas fuarını 110 bin kişi gezmiştir. Üstelik Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na katılan firmalar da yaptıkları alışverişten son derece memnun kalmışlardır. Her yıl fuarımızdaki stant sayısının artması, katılımcı firmaların memnuniyetinin açık bir göstergesidir” dedi.

IMG_8352