DOLAR
32,5681
EURO
34,7244
ALTIN
2.492,75
BIST
9.524,59


MİTSO’DAN ZEYTİNCİLERE ÇAĞRI: “DIŞARI AÇILALALIM, MİLAS ZEYTİNCİĞİNİ TANITALIM”

MİTSO’DAN ZEYTİNCİLERE ÇAĞRI:   “DIŞARI AÇILALALIM, MİLAS ZEYTİNCİĞİNİ TANITALIM”
04.03.2020 16:16
0
A+
A-

Türkiye’nin zeytin ağacı varlığının yaklaşık yüzde 7’sine sahip olan Milas’ta, Ticaret ve Sanayi Odası, Milaslı zeytin üreticilerine dış pazarlara açılalım çağrısında bulundu. Coğrafi işaretli Milas zeytinyağının ardından Milas’ta üretilen sofralık zeytinlerin de dış pazarlara açılması gerektiğini belirten MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Hedefimiz zeytinyağında olduğu gibi sofralık zeytinde de markalaşmak ve dış pazarlara açılmaktır” dedi.

            Milas Ticaret ve Sanayi Odası, coğrafi işaretli Milas zeytinyağının ardından Milas yağlı zeytini olarak bilinen sofralık zeytine de coğrafi işaret aldıktan sonra zeytinyağı üreticilerine markalaşma ve dış pazarlara açılma çağrısında bulundu. Milas yağlı zeytininin de Milas zeytinyağı gibi çok özel bir ürün olduğunu belirten MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Öncelikli hedefimiz, bu güne kadar evlerde, her ailenin ihtiyacı için hazırlanan ve “Milas yağlı zeytini” olarak bilinen sofralık zeytinlerimize pazar değeri kazandırmaktır. Bunun için, üreticilerimize öncelikle markalı Milas yağlı zeytini üretimi yapmaya çağırıyoruz. Sonrasında Milas’ta oturarak müşteri beklemek yerine kaliteli ürünümüzü önce Türkiye pazarlarına, daha sonra yurtdışına pazarlamamız gerekiyor. Bu konuda üreticimize MİTSO olarak destek olacağız” dedi.

            MİTSO’yu ziyaret ederek zeytin ve zeytinyağı üreticisine verdiği destek nedeniyle Reşit Özer’e teşekkür eden Oda üyesi, zeytin, zeytinyağı üreticisi Beçin Doğal Ürünleri Ltd Şti. Yöneticisi Ertaş Avcı da “MİTSO’nun hem Milas zeytinyağına hem de Milas yağlı zeytinine coğrafi işaret almasından sonra zeytin ve zeytinyağı üreticisinin de morali yükseldi. Zeytinyağında yurtiçinde ve yurtdışında kazınılan ödüller bizi cesaretlendirdi. Bizim de hedefimiz dış pazarlara açılmak. Bunun için arayışlarımızı, girişimlerimizi sürdürüyoruz” diye konuştu.