DOLAR
32,2020
EURO
35,0069
ALTIN
2.504,53
BIST
10.643,58


TÜBİTAK’TAN KOBİ’LERE SİPARİŞE DAYALI AR-GE PROJELERİ DESTEĞİ

TÜBİTAK’TAN KOBİ’LERE SİPARİŞE DAYALI AR-GE PROJELERİ DESTEĞİ
04.06.2020 17:45
0
A+
A-

TÜBİTAK, KOBİ’lerin Ar-Ge çalışmalarını desteklemek amacıyla “Siparişe Dayalı Ar-Ge”   desteği başlattı. TÜBİTAK tarafından yapılan çağrıda, KOBİ’lerin “Ar-Ge çalışmalarını, ticarileşme olasılığı yüksek konulara yönlendirmek” amacıyla başlatılan destek çalışmasının amaçlarının 

            “-Sanayi kuruluşları arası işbirliklerini pekiştirmek,

            -Proje yönetiminde, görece daha deneyimli olan kuruluşların bu deneyimini KOBİ’lere aktarmalarının yolunu açmak,

            İkincil (spin-off) firmalar doğmasını özendirmek.” olduğu belirtildi.

            Siparişe Dayalı Ar-Ge çağrısına başvuru için konu ve sektör sınırlaması bulunmuyor. Çağrı kapsamında,tüm sektörler ve tüm teknoloji alanlarından, ticarileşme potansiyeli yüksek olan Ar-Ge projelerinin desteklenecek

            TÜBİTAK’ın siparişe dayalı Ar-Ge projleri destek çağrısında, başvuru için bir “Müşteri Kuruluş” ve en az bir “Tedarikçi Kuruluş”un ortak başvuru yapabileceği belirtildi.

            TÜBİTAK’ın “Siparişe Dayalı Ar-Ge Çağrısı”nın toplam bütçesi 30 milyon TL olarak belirlendi.  Başvuru yapılacak projelerin üst sınırı ise 2 milyon 500 bin TL olacak.

            Siparişe Dayalı Ar-Ge Çağrısı için başvuru süreci 14 Mayıs’ta başladı. Ön kayıt için son başvuru tarihi ise 17 Ağustos 2020, saat 17.00 olarak açıklandı. Başvurular PRODİS üzeriden 15 Haziran / 31 Ağustos , saat 17.00’ye kadar alınacak.