DOLAR
32,5490
EURO
34,7341
ALTIN
2.492,91
BIST
9.524,59


MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan MİTSO’da. “ÜLKENİN EN ÖNEMLİ BEKLENTİSİ HUZUR”

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan MİTSO’da. “ÜLKENİN EN ÖNEMLİ BEKLENTİSİ HUZUR”
16.10.2015 13:58
0
A+
A-

MHP Muğla Milletvekili ve 1 Kasım genel seçimlerinde Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Erdoğan ve MHP Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı ile MHP’li bazı belediye meclisi ve  ilçe yönetim kurulu üyeleri MİTSO’yu ziyaret ederek seçim vaatlerini anlattılar.

MHP Muğla Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mehmet Erdoğan, İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, Belediye Meclisi Üyeleri Kasım Özkan ve Suat Keskin ile bazı partililer MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret ederek 1 Kasım seçimlerine yönelik beklentilerini ve partilerinin seçim vaatlerini dile getirdiler. MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, terör olaylarındaki gelişmelere dikkat çekerek  bir türlü sağlanamayan huzurun ülkenin en büyük sorunu haline geldiğini anlattı. Erdoğan “Memlekette huzur almazsa ne olacak? Memlekette 3 / 4 milyon Suriyeli var. Onların da dün bir memleketleri vardı. Memleketlerinde huzur kalmayınca evlerini, yurtlarını terk edip buralara geldiler. Suriye ve terör konusu bizi öyle bir kilitledi ki, turizm gelirlerimiz yüzde 40 azaldı. Rusya’daki sorunlar ve Rusya ile olan sıkıntılar nedeniyle Fethiye tarafında hala limon kesimi başlamadı. Hasat zamanı geldi, geçiyor, limoncu ürününü kesemiyor. Seracılar öyle. Domates üreticisi beklentide. Önünü göremiyor. Rusya bizim için önemli bir ülke. Rusya ile ilişkiler son derece önemli. Bize ne Suriye’den? Suriyelileri buraya getirmeyebilirdik. Çok yanlışlar yapıldı. Şimdi de doğal gaz sorunu başladı. Eğer Rusya doğalgazı keserse ne olacak? Doğalgazda Rusya’ya bağımlı bir hale gelmişiz. Enerjide tek ülkeye bağımlı hale gelmek kötü bir şey” diye konuştu.

Seçimlerin ardından yeni hükümetin kurulamamasına da değinen Mehmet Erdoğan “Belli konularda anlaşmadan koalisyon kurulamaz. Anlaşma sağlanamadığı için de MHP koalisyona yanaşmadı. Şimdi gelinen ortamda seçimler olacak ama nasıl olacak? Seçimlerin ertelenmesini konuşmak değil, düşünmek bile istemem. Türkiye çok büyük bir prestij kaybına uğrar.

Daha önceki dönemlerde parti liderlerinin televizyona birlikte çıkıp gazetecilerin sorularına cevaplar verdiğini şimdi ise parti liderlerinin bir araya bile gelemediklerini anlatan Mehmet Erdoğan “Parti liderleri konuşmak için bile artık bir araya gelemiyorlar. Parti başkanları bir yana belediye başkan adayları bile bir araya gelip televizyona çıkmak istemiyorlar. Diyaloglar koptu” dedi.

Konuşmasında Muğla’nın tanıtımına da değinen Mehmet Erdoğan, Muğla’da her ilçenin kendini tanıttığını oysa Muğla’nın genel bir tanıtıma ihtiyaç duyduğunu anlattı.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ise MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan ve partinin Milas ilçe yöneticilerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuklarına başarılar diledi. Reşit Özer, ülkenin bir an önce huzura ve güvene ihtiyaç duyduğunun altını çizerek “Seçim sonunda yine bir koalisyon görünüyor. Fakat partiler bir araya gelmiyor. Oysa ülkenin bir an önce huzura, güvene ve istikrara ihtiyacı var. İnşallah seçimler sonunda partiler arasında uzlaşmak mümkün olur” dedi ve konuklarına başarılar diledi.

IMG_8636 IMG_8640