DOLAR
32,5004
EURO
34,6901
ALTIN
2.496,45
BIST
9.693,46


RESTORAN, OTEL VE YİYECEK İÇECEK SEKTÖRÜNÜN ULUSLARARASI BULUŞMASI KASIM AYINDA İSTANBUL’DA

RESTORAN, OTEL VE YİYECEK İÇECEK SEKTÖRÜNÜN ULUSLARARASI BULUŞMASI KASIM AYINDA İSTANBUL’DA
12.07.2017 15:38
0
A+
A-

*16 / 18 Kasım tarihlerinde düzenlenecek fuara MİTSO da davet edildi.

*MİTSO, Uluslararası Sirha İstanbul fuarında Milas’ın başta coğrafi işaretli zeytinyağı olmak üzere balığını ve balını tanıtmayahazırlanıyor.

Uluslararası düzeyde restoran, otel ve yiyecek içecek sektörünün önde gelen firmaları ve markaları 16 / 18 Kasım’da İstanbul’da buluşacak. Harbiye’de, İstanbul Kongre Merkezi’nde bu yıl “Sirha İstanbul” adıyla 5’inci kez düzenlenecek fuara MİTSO’da katılmaya hazırlanıyor.

Uluslararası düzeyde restoran, otel ve yiyecek içecek sektörünün önde gelen firmalarını ve markalarını İstanbul’da buluşturacak olan Sirha İstanbul Fuarı’na katılım için MİTSO’ya teklif geldi. Kendi alanında yurtiçinden ve yurtdışından en seçkin firmaları ve markaları bir araya getirmesiyle tanınan Sirha İstanbul Fuarı için MİTSO’yu davet için gelen firma yöneticisi Abel Michel Villemin ile firma danışması Haluk Ogan, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile görüşerek Milaslı firmaları fuara davet ettiler. Fuar Koordinatörü Villemin, Sirha İstanbul – 2016 adıyla geçen yıl düzenlenen fuara 309 firma ve markanın katıldığını ve fuarın 10 bin 815 profesyonel ziyaretçi tarafından ziyaret edildiğini belitti.

Sirha İstanbul fuar koordinatörü Abel Michel Villemin geçen yılki fuarı ziyaret edenlerin yüzde 32’sinin genel müdür,yüzde 27’sinin şef ve pasta şefi, yüzde 13’ünün satın alma müdürleri ve yüzde 28’inin iç mimar, mimar, barmen, garson, komi, kat hizmetleri görevlisi, danışman, pazarlamacı, akademisyen, öğrenci, satış temsilcisi, gazeteci ve dernek yöneticisi gibi mesleklerden kişiler olduğunu anlattı. Sirha İstanbul fuar koordinatörü Abel Michel Villemin, 2017’deki hedeflerinin 400 katılımcı firma ve marka ve 13 bin profesyonel ziyaretçi olduğunu, ayrıca fuarı ziyaret edenlerin yüzde 82’isin memnun veya çok memnun kaldıklarını ifade etti. MİTSO’nun fuar organizasyonlarına ilgisini ve başarısını bildiklerini ve bu nedenle özel olarak davet etmek için geldiklerini belirten Abel Michel Villemin, fuara katılım için MİTSO’yu davet etti.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Sirha İstanbul fuarına MİTSO olarak özel şekilde davet edilmelerinin memnuniyet verici olduğunu ifade ederek Milaslı firmaların da bu özel fuarda yer almasını kendilerinin de arzu ettiğini söyledi. MİTSO olarak restoran, otel ve yiyecek içecek sektörü ile ilgili oda üyelerine duyuru yapacaklarını belirten Reşit Özer, “Özellikle Milas zeytinyağına coğrafi işaret alınmasından sonra zeytinyağımızı böylesini uluslararası prestije sahip bir fuarda sergilemek bizim için de çok önemli. Balığımızı, balımızı ve zeytinyağımızı Sirha İstanbul’da tanıtmak isteriz” diye konuştu.