DOLAR
33,0710
EURO
36,0462
ALTIN
2.563,19
BIST
11.064,85


GALATASARAYLILAR MİTSO’DA

GALATASARAYLILAR MİTSO’DA
02.10.2014 16:32
0
A+
A-

*Galatasaray Spor Kulübünün Milas’taki futbol okulundan kulübün altyapı seçmelerine katılarak seçilme başarısı gösteren 4 minik futbolcusu ve velileriyle futbol okulunun yöneticileri MİTSO’yu ziyaret ettiler.

*Galatasaray Spor Kulübü Futbol Okulu yöneticileri Milas’ta yaşadıkları tesis sıkıntısından yakınarak MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’den destek istediler.

 

Milas’taki Galatasaray Spor Kulübü Futbol Okulu yöneticileriyle futbol okulundan bu yıl İstanbul Florya tesislerinde yapılan seçmelere katılarak altyapıya seçilen 4 minik futbolcusu ve velileri Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ettiler. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’e sarı kırmızı çiçeklerden oluşan bir buket armağan eden Galatasaraylılar, Milas, Bodrum ve Muğla’da sürdürdükleri futbol okulu çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulundular. Galatasaraylılar MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’e yaşadıkları tesis sakıntılarını anlatarak destek istediler.

Galatasaray Spor Kulübü tarafından Milas’ta açılan Futbol Okulu ve altyapı yöneticilerinden Bölge Koordinatörü Serhat Durmaz, yine Bölge Koordinatörü Sinan Kaymakcı, futbol okulu antrenörlerinden Salih Yurtsever ve Rıdvan Kurban ile futbol okulunda eğitim alan Emrecan Kökçü, Doğan Ay, Emirhan Şen ve Deniz Algur adlı minik futbolcularla MİTSO’yu ziyaret ettiler. Galatasaray Milas Futbol Okulu yöneticileri bu yaz Florya’da yapılan futbol okulları futbolcu seçimlerine her ilden birer ikişer futbolcu katılırken kendilerinin Muğla, Milas ve Bodrum olarak seçmelere 49 futbolcu götürdüklerini ve bu durumun Galatasaraylı yöneticiler tarafından büyük bir ilgi ve hayretle karşılandığını anlattılar. Milas’tan seçmelere katılan futbolculardan dördünün ve Bodrum’dan kız futbol takımı seçmelerine katılan Burçak Erdoğan adlı kız futbolcunun Galatasaray altyapısına seçilmesinin büyük bir başarı olduğunu anlatan Galatasaray Milas Futbol Okulu yöneticileri bu başarıyı daha da geliştirmeye çalışacaklarını anlattılar.

Milas’ta yaşadıkları bu başarıya rağmen kendilerini kısıtlayan en önemli sorunun tesis sorunu olduğunu belirten Galatasaray Spor Kulübü Milas Futbol Okulu yöneticileri şu anda çalışmalarını sürdürdükleri Ticaret Lisesi halı sahasının çok yetersiz kaldığını ve çalışmalarını çok kısıtlı zaman dilimlerinde sürdürmeye çalıştıklarını anlattılar. Bir saatlik çalışma diliminde 15 – 20 dakikalık sürenin sporcuların ısınması için geçtiğini, kendilerinden saat dolmadan 10 – 15 dakika önce alanı terk etmelerinin istendiğini ve bu nedenle ancak 25 -30 dakika çalışabildiklerini söylediler.

Galatasaray Spor Kulübü Milas Futbol Okulu yöneticileri Bodrum’da geniş bir arazi üzerine belediyenin futbol, basketbol ve voleybol sahaları kurduğunu ve Galatasaray Spor Kulübü olarak bu alanı kiraladıklarını böylece Bodrum’da modern tesise kavuştuklarını anlattılar. Milas’taki tesis yetersizliği nedeniyle bazı velilerin çocuklarını Bodrum’a antremanlara götürdüklerini de belirten Galatasaray Spor Kulübü Milas Futbol Okulu yöneticileri “Eğer bir yılda Milas futbol okulunun dört sporcusu Florya’daki seçmelerde başarılı olarak Galatasaray altyapısına seçiliyorsa bu başarının desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu da ancak tesisleşme ile mümkün olabilir. Bu konuda tüm Milaslılardan destek bekliyoruz. Yapılacak tesisler sonuçta Milas halkına hizmet edecektir. O tesislerden sadece biz değil diğer kulüpler de yararlanabilir” diye konuştular.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Galatasaray Spor Kulübü Milas Futbol Okulu yöneticilerinin ve minik sporcularıyla velilerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Ziyaretinizden çok memnun oldum. Başarınız nedeniyle sizleri kutlarım ve başarılar dilerim. Tesis konusunda sizlere hak veriyorum. Milas, mutlaka modern spor tesislerine kavuşturulmalıdır. Bu konuda biz de oda olarak üzerimize düşeni yapmaya gayret ederiz. Milaslılar olarak el ele verirsek bunu başarabiliriz. Sizleri bu zor koşullarda kazanmış olduğunuz başarı nedeniyle ayrıca kutlarım” diye konuştu.

GALATASARAY1 IMG_3175 IMG_3179