DOLAR
33,0023
EURO
35,9785
ALTIN
2.569,37
BIST
11.064,85


GÜLLÜK’E YÜKSEKOKUL AÇILMASINA MİTSO’DAN DESTEK

GÜLLÜK’E YÜKSEKOKUL AÇILMASINA MİTSO’DAN DESTEK
20.05.2015 08:52
0
A+
A-

Milas’ın şirin beldesi Güllük’te bir meslek yüksekokulu açılması için Güllüklülerin başlattığı girişime MİTSO da destek verdi. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret eden Güllüklüler beldelerindeki Hazineye ait taşınmazların yüksekokul açılması için üniversiteye tahsisi için bir dosya hazırladılar.

Güllük’e bir yüksekokul programı açılması için çeşitli seçenek önerileriyle okul olarak kullanılabilecek Hazine mülkiyetindeki bazı taşınmazların bilgilerini içeren bir dosyayı MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’e sunan Güllüklüler bu konuda destek istediler. Fotoğraf sanatçısı Osman Yüzbaşıgil, inşaat firması sahibi Behçet Kırdağ, işletmeci Burhan Sönmez ve emekli Nuriddin Erdoğan’dan oluşan Güllüklüler, sakin bir kıyı beldesi olan Güllük’teki ikinci konutlarını çoğu ile otel ve pansiyonların kış döneminde boş kaldığını ve bu süreçte bu konut ve otellerin öğrencilerin kullanımına sunulabileceğini belirttiler. Güllüklüler yörenin yoğun bir kültür balığı üretim merkezi konumunda olduğunu da belirterek Güllük’te su ürünleriyle, balık hastalıklarıyla ilgili öğretim programları ve Milas Bodrum Havalimanı dolayısıyla uçuş pilotu veya uzak yol kaptanlığı gibi programların da açılmasının düşünülebileceğini söylediler. Bu konuda MİTSO’dan destek beklediklerini belirten Güllüklüler bu konuda kendilerinin de üzerlerine düşeni yapacaklarını anlattılar.

Güllüklülerin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade eden MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Güllük’te benim de evim var. Ben de bir taraftan Güllüklü sayılırım. Elbette Güllük’e bir yüksekokul eğitim programı açılmasını bizler de arzu ederiz. Bunun altyapısının bugünden oluşturulmasında kuşkusuz yarar var. Fakat elbette önceliğimiz Milas’a bir Fakülte kazandırılmasıdır. Bunun için de çeşitli girişimlerimiz oluyor. Güllük’e de bir yüksekokul öğrenim programı kazandırabilirsek bu çok iyi olur. Bu konuda elimizden gelen gayreti gösteririz. MİTSO olarak bu konuda her zaman üzerimize düşeni yaparız” diye konuştu.