DOLAR
32,5005
EURO
34,8975
ALTIN
2.409,46
BIST
10.391,89


KARİAPORT’TA MODERN MARKALAR ARASINDA BİR MİLAS GÜZELİ…

KARİAPORT’TA MODERN MARKALAR ARASINDA BİR MİLAS GÜZELİ…
15.03.2021 14:27
0
A+
A-

Milas’ta Güvercinlik yakınlarındaki Kariaport AVM’deki modern markalar arasında Milas’ın yüzlerce yıllık el halıları da görücüye çıkıyor. MİTSO tarafından coğrafi işareti alınan Milas el halılarının satışa çıktığı, eskilerinin onarıldığı 4Tepe halı mağazasında aynı zamanda halı yıkaması da yapılıyor. Modern markalı giysilerle ayakkabılardan almak için Kariaport’ AVM’ye gelenler Milas’ın tarihi öneme sahip bir el sanatı olan Milas el halılarını almasalar bile görüp dokunmadan geçmiyorlar.

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ve Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas – Bodrum karayolu kenarındaki 4 Tepe halı mağazasını ziyaret ederek coğrafi işaretli Milas el halılarının satışı yaptıkları için teşekkür ettiler. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Milas el halıları Milas’ın yüzlerce yıllık bir kültür mirası. Aynı zamanda yöremizin çok önemli ihraç ürünlerinden birisi. Son yıllarda her ne kadar fabrika halılarına rağbet artmış olsa bile sizin burada Milas el halılarını satışa sunmanız bizim için çok değerli” dedi ve teşekkür etti.

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel de Milas el halılarının coğrafi işaretli bir ürün olduğunu hatırlatarak mağazada, taklit ve coğrafi işaret standartlarına uymayan halıların “Milas halısı” adıyla satılmaması gerektiğini hatırlatarak “Milas halılarına hep birlikte sahip çıkalım” dedi.

Yazı detayını buraya yazınız