DOLAR
32,5081
EURO
34,5951
ALTIN
2.490,16
BIST
9.548,09


Mart ayında dört fuara katılan MİTSO’nun şimdiki hedefi İzmir Oliv Tech Fuarı MİTSO 26-29 NİSAN’DA İZMİR OLİV TECH FUARINA KATILACAK

Mart ayında dört fuara katılan MİTSO’nun şimdiki hedefi İzmir Oliv Tech Fuarı  MİTSO 26-29 NİSAN’DA İZMİR OLİV TECH FUARINA KATILACAK
06.04.2017 16:31
0
A+
A-

Milas’ın tanıtımı için fuardan fuara koşan Milas Ticaret ve Sanayi Odası, şimdi de 26 – 29 Nisan’da İzmir’de düzenlenecek Oliv Tech Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı’na katılacak. MİTSO, bir yandan üyelerinin fuarda stant açması için gayret gösterirken diğer yandan üyelerini fuarı ziyarete götürmek için de 29 Mart’ta MİTSO’dan otobüs kaldıracak.

MİTSO, Mart ayında katıldığı Milas Tarım, Milas Yapı, Ankara Turizm ve Eskişehir Tarım fuarlarının ardından şimdi de 26 – 29 Nisan tarihleri arasında İzmir’da düzenlenecek Oliv Tech Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı’na katılma hazırlıklarını sürdürüyor. Üyelerine fuara katılarak ürünlerini sergileme çağrısında bulunan MİTSO, üyelerinin fuarı ziyaret edebilmeleri amacıyla 29 Nisan’da, saat 09.00’da oda binasından ücretsiz olarak İzmir’e otobüs kaldıracak. İzmir’e gitmek isteyen üyelerinin kayıtlarını almaya başlayan MİTSO, üyelerin katılım talebinin yoğun olması durumunda İzmir’e ikinci bir otobüs daha kaldıracak.

MİTSO’nun İzmir Oliv Tech Zeytin ve Zeytinyağı Teknolojileri Fuarı’nda yaklaşık 100 metrekare stant açacak olan MİTSO, burada başta zeytin ve zeytinyağı olmak üzere Milas’ın ürünlerini sergileyecek. Milaslı zeytin ve zeytinyağı üreticilerinden Ali Osman Menteşe; Menteşe Som Zeytinyağı, Serhat Aslan; Divin Zeytinyağı, Zeybekler; Drupa, Milas ve Oil City Zeytinyağları, Labranda; Labranda ve Dalından Zeytinyağı, Beçin; Beçin Zeytin ve Zeytinyağı, Liram Gıda; Zavendik Zeytinyağı, Mutlular Tarım; Kaianda Zeytinyağı, Ziver Aslan; Kafkaser Zeytinyağı ve Çıngıloğlu; Çıngıloğlu Zeytin ve Zeytinyağı ile MİTSO standında ürünlerini tanıtacaklar.

İzmir Oliv Tech Fuarı için hazırlıkları gözden geçirmek üzere MİTSO’da bir toplantı yapıldı. MİTSO Yönetim Kurulu Bakanı Mehmet Yiğit’in başkanlık ettiği toplantıya MİTSO Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu, Ar-Ge ve Dış İlişkiler Memuru Gülay Aytaç ve fuarın düzenleyici kuruluşu İZFAŞ – İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri A.Ş. satış görevlilerinden Ertan Kocatmaz ile bazı firma temsilcileri katıldılar. Toplantıda fuar düzeni konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Öte yandan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, İzmir Oliv Tech Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı’na çok önem verdiklerini belirterek “Bu yıl İzmir Fuarı bizim için çok daha büyük bir önem kazandı. Zeytin, zeytinyağı ve teknolojileri konusunda Türkiye’nin en önemli fuarı olan İzmir Oliv Tech fuarına bu kez coğrafi işaret kazanmış olarak katılıyoruz. Coğrafi işaret kazınmış olmanın Milas’a, Milas zeytinciliğine ve ekonomisine katkılarını ilk kez burada göreceğiz. Biz bu konuda çok umutluyuz. Milas’taki markalı zeytinyağı üreten tüm üyelerimizi fuara katılmaya davet ediyoruz” dedi. Reşit Özer, fuarın aynı zamanda bir teknoloji fuarı olduğuna da dikkat çekerek “İzmir Oliv Tech fuarı, ilçemiz zeytinciliğinin modernleşmesi, modern tarım yöntemlerini ve teknolojilerini tanıması açısından da çok önemli. Zeytinyağı üreticilerimiz mutlaka bu fuardaki sergilenen teknolojileri görmeli, tanımalı ve mümkünse kendi üretiminde uygulayarak Milas zeytin ve zeytinyağı üretimini modernleştirmelidir” diye konuştu.