DOLAR
32,8925
EURO
35,8429
ALTIN
2.530,92
BIST
11.172,75


MİFAD, MİTSO’DA…

MİFAD, MİTSO’DA…
20.02.2015 15:38
0
A+
A-

Milas Folklor Araştırma Derneği Yönetimi, MİTSO Yönetimini ziyaret ederek bazı projeler için yardım ve işbirliği istedi. MİTSO Yönetimi, Milas kültürü için başarılı çalışmalarını sürdüren MİFAD’da destek vaat etti.

Milas folklorunun araştırılması ve geliştirilmesi için faaliyetlerini sürdürmekte olan Milas Folklor Araştırma Derneği MİFAD yönetimi, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimini ziyaret etti. Dernek Başkanı Emrah Mergen ve dernek yöneticileri, MİTSO Yönetimine yapmak istedikleri projelerini anlatarak bazı projeler için işbirliği ve destek önerisinde bulundular. Dernek olarak Milas folklorunu ve halkoyunlarını araştırmak istediklerini ve özellikle bir halkoyunları festivali düzenlemeyi düşündüklerini, bazı projeleri için GEKA’dan destek almayı umduklaranı belirten Dernek Başkanı Emrah Mergen bu konuda MİTSO ile işbirliği yapmak istediklerini söyledi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de MİFAD’ın Milas folkloru ve kültürü konusundaki çalışmalarından övgüyle söz ederek “Sonuçta hepimiz Milas için bir şeyler yapmak istiyoruz. Sizin dernek olarak yaptığınız çalışmaları da takdirle karşılıyoruz. Milas kültürü ve folkloruyla ilgili yapacağınız çalışmalara biz de olanaklarımız ölçüsünde her zaman yardımcı olmaya çalışırız” diye konuştu.

IMG_5139 IMG_5136