DOLAR
32,7682
EURO
35,0901
ALTIN
2.459,44
BIST
10.471,32


MİFAD YÖNETİMİ MİTSOYU ZİYARET ETTİ

MİFAD YÖNETİMİ MİTSOYU ZİYARET ETTİ
06.08.2013 17:47
0
A+
A-

MİFAD YÖNETİMİ MİTSO’YU ZİYARET ETTİ

*25 – 27 Mayıs tarihleri arasında Milas’ta Kültür Festivali düzenlemek amacıyla çalışmalarını sürdürmekte olan Milas Folklor Araştırma Derneği yöneticileri MİTSO yönetimini ziyaret etti.

*Milas’ın ekonomik ve kültürel yönden tanıtımını yönünden yapılacak girişimleri destekleyeceklerini bildiren MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna MİFAD’ın çalışmalarını da takdirle izlediklerini söyledi.

Milas Folklor ve Araştırma Derneği yönetimi, 25 – 26 – 27 Mayıs 2012 tarihleri arasında düzenleyecekleri Milas Kültür Festivali’nin tanıtımı ve destek sağlanması amacıyla kurum ve kuruluşlara yönelik sürdürdüğü ziyaretler kapsamında MİTSO yönetimini de ziyaret etti. Dernek yönetimi, Milas’ın kültürel değerlerine sahip çıkmayı amaçladıklarını belittiler. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, Milas’ın ürünlerini ve kültürel değerlerini tanıtmak için yapılacak her çalışmayı destekleyeceklerini bildirdi.

MİFAD Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Mergen, Başkan Yardımcısı Münevver Mat, Sekreter Buket Turgut,.Sayman Mustafa Kemal Fındıkçıoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Simge Mergen, Kasım Özkan ve Sercan Ergun; MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna’yı ziyaret etti. MİFAD yönetimi, 25 – 27 Mayıs 2012 tarihleri arasında düzenleyecekleri Milas Kültür Festivali için Milas’taki kurum ve kuruluşları ziyaret ettiklerini ve bu kapsamda MİTSO yönetimini de ziyarete geldiklerini belirttiler. Festival programı hakkında açıklamalarda bulunan MİFAD Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Mergen festival programını Enver Tuna’ya tanıttı. Festivalde ilk gün 55 kişilik Ankara Müzik Öğretmenleri Derneği (MÜZED) ile 630 Milaslı öğrenciden oluşan senfoni orkestrasının bir dinleti sunacağını, ikinci gün çeşitli bale, dans gösterileriyle Latin müziği dinletisi sunulacağını, üçüncü gün ise Milas, Yatağan, Muğla, Bodrum’dan halkoyunları ekiplerinin gösteriler sunacaklarını anlattı. Festivalin dolu dolu bir programa sahip olduğunu belirten Emrah Mergen festival için Milas’taki kurum ve kuruluşlardan destek istediklerini ve MİTSO yönetiminden de destek beklediklerini söyledi. Emrah Mergen ayrıca Milas’ın tanıtımı için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın da çok önemli bir organizasyon olduğunun altını çizerek “Sizin bu fuarın düzenlenebilmesi için yaptığınız önderliğe ve verdiğiniz desteğe de Milas’ın tanıtımının önemini bilen bir Milaslı olarak teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MİFAD yöneticilerinin ziyaretinden memnuniyetini dile getiren MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, “MİFAD’ın kuruluşundan beri çalışmalarını yakından takip ediyorum. İlçemizi tanıtmak ve kültür değerlerine sahip çıkmak için çok önemli çalışmalar yapıyorsunuz. Bu çalışmalarınızı takdirle karşılıyoruz ve kutluyoruz. Biz de Milas’ın ürünlerinin, kültürel değerlerinin tanıtımı için elimizden geleni yapıyoruz ve bu yönde çalışanları desteklemeye çalışıyoruz. Sizin de çalışmalarınıza olanaklarımız ölçüsünde destek olmaktan, katkıda bulunmaktan memnuniyet duyarız” dedi.