DOLAR
32,8962
EURO
35,8352
ALTIN
2.525,28
BIST
11.172,75


MİTSO 19 MAYIS SATRANÇ TURNUVASI YAPILDI

MİTSO 19 MAYIS SATRANÇ TURNUVASI YAPILDI
06.08.2013 17:47
0
A+
A-

MİTSO’nun Geleneksel 19 Mayıs Satranç Turnuvasında 104 satranççı yarıştı

MİTSO 19 MAYIS SATRANÇ TURNUVASI YAPILDI

MİTSO’nun sponsorluğunda her yıl düzenlenerek gelenekselleşen 19 Mayıs Atatürk ve Gençlik Kupası Satranç Turnuvası bu yıl 12 – 13 Mayıs tarihlerinde MİTSO lokalinde yapıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Satranç İl Temsilciliği’nin organizasyonunda U – 08, U – 10, U – 12, U – 14 ve açık yaş grubu olmak üzere 5 kategoride İsviçre sisteminde 6 tur üzerinden yapılan yarışmaya toplam 104satranç sporcusu katıldı. Satranç karşılaşmalarında ilk üç dereceye girenler kupa, ilk 10 girenler ise MİTSO tarafından madalya ile ödüllendirildiler. Satranç yarışmaları sırasında salonda yarışan çocuklarını bekleyen anne ve babalar büyük bir heyecanla sonuçları beklediler.

12 Mayıs’ta saat 10.00’da MİTSO lokalinde başlayan MİTSO 2012 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvası satranç karşılaşmaları 13 Mayıs’ta saat 18.00’e dek sürdü. Oldukça çekişmeli karşılaşmaların yapıldığı turnuvada U -08 grubunda 33 satranççı yarıştı. Karşılaşmalar sonucunda Egemen Uyar birinci, Birol Mert Öner ikinci, Muammer Akdeniz üçüncü olarak kupa kazandılar. Aynı grupta Sadi Efe Alper dördüncü, Selin Ay beşinci, Emir Sözen altıncı, Emir Kavukoğlu yedinci, Fikret Berke Aysel sekizinci, Baran Karadaş dokuzuncu ve Hilmi Sungur onuncu olarak madalya aldılar.

U – 10 grubunda karşılaşan 38 satranç sporcusundan Nuri Kaya birinci, Emre Barış Var ikinci, Muzaffer Yiğit Kabak üçüncü olarak kupa ile ödüllendirildiler. Aynı grupta Hilal Nafize Yavaş dördüncü, Mehmet Bilge beşinci, Oğuz Abiç altıncı, Berke Akgün yedinci, Mustafa Mardan sekizinci, Ali Can Karcı dokuzuncu ve Hüseyin Tuğrul Ürgüt onuncu olalar madalya kazandılar.

U -12 grubunda ise Emre Efe Zorlu birinci, Ada Çelik ikinci, Melih Yıldırım da üçüncü olarak kupa aldılar. Efe Mert Akbaş dördüncü, Büşra Karaağaç beşinci, Egehan Yener altıncı, Faruk Emre Barlak yedinci, Berna Başpınar sekizinci, Ahmet Eren Sözen dokuzuncu ve Furkan Karakaya ise onuncu olarak madalya ile ödüllendirildiler.

U – 14 grubunda Mustafa Kocabaş birinci, Mete Zorlu ikinci, Olcay Yılmaz üçüncü olarak kupa aldılar. Orhan Şerif Güneş dördüncü, Serhat Yıldırım beşinci, Yusuf Yargı altıncı ve Mehmet Kargın ise yedinci olarak madalya kazandılar.

Açık yaş grubunda İbrahim Koray Atabey birinci, Mehmet Salih Kaya ikinci, Mehmet Karaman üçüncü oldular ve birer kupa kazandılar. Aynı grupta Ozan Emre Aydın dördüncü, Abdürrahim Çam beşinci, Akile Gezer altıncı, Mustafa Şaşmaz yedinci, Gizem Demir sekizinci, Ali Abiç dokuzuncu ve Abdullah Ayhan onuncu olarak birer madalya aldılar.

MİTSO 2012 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Satranç turnuvası’nın ödül töreninde satranççılara kupa ve madalyalarını vererek kutlayan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna “MİTSO olarak Atatürk’ü anmak ve genç kuşaklara anlatmak ve aynı zamanda Atatürk’ün gençlerimize armağan ettiği 19 Mayıs’ı kutlamak için bu satranç turnuvasını düzenliyoruz. Bundan sonra da bu turnuvaları sürdüreceğiz. Sonuçta bu bir yarışmadır. Kazananlar da olacak, kaybedenler de olacaktır. Asıl önemlisi dostluk anlayışıyla sportmence yarışmaktır. Bugün kazananlar yarın kaybedebilir, bugün kaybedenler de yarın kazanabilir. Ancak hiç kaybedilmemesi gereken sportmenliktir, centilmenliktir, dostluktur” dedi.