DOLAR
32,4238
EURO
34,4423
ALTIN
2.488,20
BIST
9.679,80


“UNESCO’NUN DÜNYA MİRASINA MİLAS’TAN 2 ADAY VAR”

“UNESCO’NUN DÜNYA MİRASINA MİLAS’TAN 2 ADAY VAR”
18.03.2016 16:50
0
A+
A-

Tanınmış gazeteci ve yazarlardan Fatih Güllapoğlu ve deneyimli gazeteci, İnternet Gazetecileri Platformu Kurucu Başkanı Olay Tan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret ederek, Bodrum’da yayın hayatına başlayan Bodrum Ayna gazetesi için röportaj yaptılar.
Bodrum Ayna gazetesinin kurucusu Fatih Güllapoğlu’nun ve Olay Tan’ın sorularını yanıtlayan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas’ta, UNESCO’nun geçici dünya mirası listesinde iki aday bulunduğunu belirterek “UNESCO, Uzunyuva Hekatomnos Anıtmezarı ve Kutsal Alanı ile Beçin’i Ortaçağ Şehri olarak dünya mirası geçici listesine almış bulunuyor. Dileğimiz, zamanla bu iki çok önemli tarihi eserin kalıcı listede de yer alması ve dünya mirası listesine alınmasıdır. Hiç kuşkusuz, Uzunyuva’nın ve Beçin’in geçici miras listesinde olması bile bizim için çok önemlidir. Bunun tanıtımını iyi yapabilirsek, Milas turizminde çok büyük bir atılım gerçekleştirebiliriz” dedi.
Fatih Güllapoğlu ve Olay Tan’ın MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile yaptıkları röportaj, kısa bir süre önce Bodrum’da yayın hayatına başlayan ve 15 günde bir yayınlanacak olan Bodrum Ayna gazetesinde yayınlanacak.