DOLAR
32,2247
EURO
34,9384
ALTIN
2.418,85
BIST
10.676,65


MİTSO Yapı Kredi Bankasında… OSB YATIRIMCISINA UYGUN KOŞULLARDA KREDİ DESTEĞİ TALEP ETTİLER

MİTSO Yapı Kredi Bankasında… OSB YATIRIMCISINA UYGUN KOŞULLARDA KREDİ DESTEĞİ TALEP ETTİLER
08.10.2021 09:01
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, Yapı Kredi Bankasını ziyaret etti. MİTSO Yöneticileri, Bankanın Milas OSB’de inşaat faaliyetlerine başlayan ve başlamak üzere olan yatırımcılara uygun koşullarda kredi desteği sağlamasını talep ettiler.

 

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Soner Çamlıbelen,  Yapı Kredi Bankası Milas Şubesini ziyaret ettiler. Bankanın Şube Müdürü Serkan Karadana ile görüşen MİTSO Yöneticileri, Milas OSB’de üyelerin inşaat faaliyetlerine başladığını belirterek OSB yatırımcılarına uygun koşullarda kredi desteği sağlanmasını talep ettiler. MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel Milas OSB’de 54 parselin hak sahiplerine tahsislerinin yapıldığını anlatarak “OSB üyelerimiz bir yıl içinde tesislerini projelendirmek, sonraki iki yıl içinde de tesislerinin yapımını tamamlayarak üretime başlamak zorundalar. Yoksa OSB’deki tahsis haklarını kaybederler. Sanayi parselinin hakları OSB’ye döner ve yeni bir yatırımcıya tahsis edilir” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Milas OSB’de sanayi tesisi kuracak yatırımcılara Yapı Kredi Bankasının uygun koşullarda kredi sağlamasını istediklerini belirterek “Bankanız da yatırımcıya uygun kredi imkanları sağlarsa OSB’deki fabrikalar bir an önce kurulmuş olur. Kurulan fabrikalar, burada üretilen malların getirileri, çalışanların katkıları Milas ekonomisine ayrı bir güç katar. Milas’ta ekonominin daha da güçlenmesi bankalarımız için de yararlı olur” dedi. Reşit Özer, bankaların OSB’ye atm cihazları koymak için de şimdiden hazırlıklarını yapmalarını istedi. Aynı zamanda Milas OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı da olan Reşit Özer, OSB’de çalışan fabrika sayısının yüzde 70’i aşması durumunda hemen OSB bitişiğindeki hazine arazisinin de tahsisi için girişimde bulunacaklarını anlatarak “Milas OSB’yi daha da büyüteceğiz. Yatırımcıları hazır, bekliyorlar” diye konuştu.

MİTSO Yöneticilerinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Yapı Kredi Bankası Milas Şube Müdürü Serkan Karadana da ziyaretleri nedeniyle MİTSO Yöneticilerine teşekkür ederek OSB yatırımcısına en uygun koşullarda kredi desteği sağlamaya hazır olduklarını ifade etti.

Ziyaret sırasında MİTSO Yöneticileri Yapı Kredi Şube Müdürü Serkan Karadana’ya coğrafi işaretli Milas zeytinyağı armağan ettiler.