DOLAR
33,0119
EURO
35,9916
ALTIN
2.569,13
BIST
11.064,85


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
06.08.2013 17:47
0
A+
A-

Atatürk diyor ki;
*Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.* Özgürlüğün de, eşitliğin de adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir.* Ulusal egemenlik, ulusun namusudur, onurudur, şerefidir.* Ulusal egemenlik öyle bir ışıktır ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar yok olur.
*Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.
*Egemenlik verilmez, alınır.

Tarihin tanık olduğu en acımasız ve en kötü koşullarda Yüce Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, kendi bağımsızlığını ve egemenliğini eline alarak Türkiye Cumhuriyetini kurmuş olan Türk Milleti, hangi şekil, hangi biçim ve hangi ad altında olursa olsun egemenliğini elinden almak isteyenlere karşı bağımsızlığını, özgürlüğünü ve egemenliğini sonsuza dek sahip çıkacak ve koruyacak ve yarının büyükleri, bugünün çelik yürekli gençleri ve güneş yüzlü çocuklarıyla daha da yüceltecektir.
Türk Ulusunun ve Cumhuriyetimizin aydınlık geleceği olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.
MİTSO
Yönetim Kurulu Başkanı Meclis Başkanı
Enver TUNA Reşit ÖZER