DOLAR
33,0886
EURO
36,0686
ALTIN
2.558,86
BIST
11.064,85


Milas 2. Yapı, Dekorasyon ve Mobilya Fuarı için hazırlıklar şimdiden başladı. “MİLAS YİNE ÇOK GÜZEL BİR FUAR YAŞAYACAK”

Milas 2. Yapı, Dekorasyon ve Mobilya Fuarı için hazırlıklar şimdiden başladı.  “MİLAS YİNE ÇOK GÜZEL BİR FUAR YAŞAYACAK”
24.10.2017 17:29
0
A+
A-

*Milas 2. Yapı, Dekorasyon ve Mobilya Fuarı 28 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında yapılacak. 5 gün sürecek fuara 70 firmanın katılması bekleniyor.

*Geçen yıl Milas’ta TARİŞ’in pamuk depolarında, 3 bin 500 metrekare alanda düzenlenen Yapı, Dekorasyon ve Mobilya Fuar alanı 5 bin metrekareye çıkarılıyor.

*Geçen yıl katılımcı firmalardan gelen talepler dikkate alınarak fuar saat 10.30 – 21.00 arasında açık kalacak.

*Fuar hazırlıklarının başlatan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, geçen yıl katılımcılardan gelen önerileri dikkate aldıklarını belirterek “Milas yine çok güzel bir fuar yaşayacak” dedi.

Geçen yıl ilki yapılan ve 28 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek olan Milas Decoboss Güney Ege 2. Yapı, Dekorasyon ve Mobilya Fuarı için hazırlıklar şimdiden başladı. Geçen yıl fuardan memnun kalan katılımcı firmalardan gördüğü, katılmayan firmalardan gelen yoğun katılma talebiyle fuar alanı 1 500 metrekare daha genişletilirken katılımcı firma sayısının da 40’tan 70’e çıkması bekleniyor.

İlki geçen yıl yapılan ve ikincisi 28 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan Milas Decoboss Güney Ege 2. Yapı, Dekorasyon ve Mobilya Fuarı için hazırlıklara şimdiden başlandı. Fuarın organizatör firması Expolink Fuarcılık Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Erdoğan ile aynı firmanın Proje Sorumlusu Gülşah Çakal, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile bir araya gelerek 2. fuar için hazırlıkları başlattılar. Geçen yıl Milas 8. Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın hemen ardından yapılan fuar, katılımcı firmalardan gelen talepler doğrultusunda 28 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Yine katılımcı firmaların talepleri göz önüne alınarak fuarın açılış ve kapanış saatleri 10.30 – 21.00 olarak belirlendi. Geçen yıl katılan firmaların fuardan çok memnun kalmaları, katılmayan firmaların da, ilk kez düzenlenmesine rağmen fuara gösterilen ilgiyi görerek katılmak istemesi üzerine artan talebi karşılamak üzere fuar alanı 3 bin 500 metrekareden 5 bin metrekareye çıkarılacak. Ayrıca fuar alanında yenileme, bakım, onarım ve yenileme çalışmalarına da önem verilecek. Fuarın duyurusu Türkiye genelinde yaygın bir şekilde yapılarak, Milas dışından da, Türkiye veya Dünya çapında üretimler yapan inşaat, mobilya ve dekorasyon alanında ana üretici firmaların, yerel bayilikler bulmaya yönelik katılması sağlanacak. Geçen yıl 40 firmanın stant açtığı ve 22 bin 300 ziyaretçinin geldiği fuara 70 firmanın katılması ve 33 bin dolayında ziyaretçinin geleceği umuluyor.

Fuarın organizatör firması Expolink Fuarcılık Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Erdoğan, Milas Decoboss Güney Ege 2. Yapı, Dekorasyon ve Mobilya Fuarı için şimdiden tanıtım ve fuar alanının gelen talepleri karşılayacak şekilde genişletilmesi ve yeniden düzenlenmesi için çalışmalara başladıklarını belirtti. Serdar Erdoğan fuara bu yıl özellikle Milas dışından çok talep geldiğini belirterek “Geçen yılki fuar ilk kez düzenlenmesine rağmen başarılı olmuştu. Bunu duyan Milas dışından da birçok firma katılmak istiyor. Özellikle Türkiye ve dünya çapında inşaat, dekorasyon malzemeleri ve mobilya üreten birçok firma yerel bayiler bulabilmeye yönelik stantlar açmak istiyorlar. Bu nedenle yeni fuar, geçen yıla göre çok daha zengin ve canlı geçecek” dedi. Gelen talebi karşılamak için fuar alanını 3 bin 500 metrekareden 5 bin metrekareye çıkardıklarını ve başta tuvaletler olmak üzere fuar alanının altyapısını düzenlemek, bakımını, onarımını yapmak ve yenilemek için çalışmalara başladıklarını anlatan Serdar Erdoğan tanıtıma da çok önem verdiklerini söyledi.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de konuşmasında başta Milas Kaymakamlığı, Milas Belediye Başkanlığı ve MİTSO olmak üzere, diğer meslek odalarının da yoğun emekleri ve katkılarıyla düzenlenmekte olan Milas fuarlarının artık kalıcı hale geldiğini söyledi. Geçen yıl, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın ardından ilk kez düzenlenen Yapı, Dekorasyon ve Mobilya Fuarının beklentilerin üzerinde ilgi gördüğünü, bu yılki fuarın daha çok ilgi göreceğini söyleyen Reşit Özer “Amacımız Milas’ı her yanıyla, her ürünüyle tanıtmak. Bu fuarlar da Milas’ın ve ürünlerinin tanıtımına çok önemli katkılar sağlıyor. 2. Yapı, Dekorasyon ve Mobilya Fuarı’na MİTSO olarak her türlü desteği sağlayacağız. Geçen yıl katılan firmalarımızdan gelen talepler doğrultusunda fuarı 4 günden 5 güne çıkardık. İşyerlerinden çıkanların da fuarı ziyaret edebilmeleri için kapanış saatini 21.00’e çektik. Yapılacak yenileme ve düzenlemelerle birlikte Milas yine çok güzel bir fuara ev sahipliği yapacak” dedi.