DOLAR
32,9757
EURO
35,9871
ALTIN
2.568,00
BIST
11.064,85


MİLAS AKD KİDS ANAOKULUNDAN DİYARBAKIR’A OYUNCAK VE KİTAP

MİLAS AKD KİDS ANAOKULUNDAN DİYARBAKIR’A OYUNCAK VE KİTAP
14.01.2016 09:27
0
A+
A-

*Milas AKD Kids Anaokulu’nun minikleri, topladıkları oyuncak ve kitapları Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki Küçükakören Şehit Pilot Cengiz Oruç İlkokulu’na gönderdiler.

*Yurtiçi Kargo, Milas AKD Kids Anaokulu’nun oyuncak ve kitap gönderilerini ücretsiz olarak taşımayı üstlendi.

*MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Milas AKD Kids Anaokulu’nun kampanyasına bir poşet dolusu kitapla destek verdi ve böyle anlamlı bir kampanyaya destek olan oda üyesi Yurtiçi Kargo’yu kutladı.

 

Milas’daki Amerikan Kültür Derneği Kids Anaokulu’nun minik öğrencileri, kendi aralarında topladıkları oyuncakları ve kitapları Diyarbakır’daki arkadaşlarına gönderdiler. Yurtiçi Kargo, Milas AKD Kids Anaokulu’nun oyuncak ve kitap gönderilerini ücretsiz olarak taşımayı üstlenirken MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, kampanyayı başlatan Milas AKD Anaokulu öğretmen ve yöneticileri ile Yurtiçi Kargo’yu kutladı.

Milas’ta öğretim vermekte olan AKD Kids Anaokulu’nun minik öğrencileri ve öğretmenleri, Güneydoğu’daki kardeşleri için oyuncak ve kitap kampanyası başlattılar. Minik öğrenciler, Güneydoğu’daki öğrencilere gönderilmek üzere kendi aralarında oyuncak ve kitap topladılar. Okul kurucusu Deniz Akanay Akkaya, Anaokulu Müdiresi Cansu Demir, okul öğretmenleri Pınar Al, Serap Çancı, İnci Kaya ile öğrenci velilerinin de destek verdiği kampanya sonucunda çok sayıda kitap ve oyuncak toplandı. Minik öğrenciler ve öğretmenleri, toplanan oyuncak ve kitapları Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki Kücükakören Şehit Pilot Cengiz Oruç İlkokulu’na göndermek üzere, bunları ücretsiz göndermeyi üstlenen Yurtiçi Kargo Milas Acente Müdürü Mutlu Eryılmaz’a teslim ettiler.

Milas AKD Kids Anaokulu Kurucusu Deniz Akanay Akkaya, Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki Küçükakören Şehit Pilot Cengiz Oruç İlkokulu’nda öğretmen olarak görev yapmakta olan bir kuzeni olduğunu belirterek “Kuzenimle görüştük ve oradaki minik öğrencilerin en çok oyuncak ve kitap istediklerini söyledi ve biz de kampanyayı kitap ve oyuncak üzerine yoğunlaştırdık. Minik öğrencilerimizden ve velilerimizden çok güzel destek gördük. Orada, zor koşullardaki minik öğrencileri sevindirebilmek bizim için de güzel ve  çok anlamlı bir çalışma oldu” diye konuştu.

Okul Müdiresi Cansu Demir, minik öğrencilerin büyük bir heyecan içinde oyuncak ve kitaplarını Diyarbakır’daki kardeşleri için getirdiklerini belirterek “Yaşları küçük fakat oyuncaklarını ve kitaplarını uzaktaki arkadaşlarıyla paylaşmaktan çok büyük mutluluk duydular. Öğrencilerimizin velileri de bu kampanyamıza çok ilgi gösterdiler ve destek verdiler. Oradaki öğrencileri biraz olsun sevindirebilmek bizleri de çok sevindirecek” diye konuştu.

Yurtiçi Kargo Milas Acentesi Müdürü Mutlu Eryılmaz ise oyuncak ve kitapları ücretsiz olarak göndermeyi üstlendiklerini belirterek “Bu güzel kampanyada bizim de bir tutam tuzumuz olsun istedik. Memnuniyetle oyuncakları ve kitapları adreslerine ücretsiz olarak teslim edeceğiz. O çocukların kitapları ve oyuncakları aldıklarındaki mutluluğu görmek isterim” dedi.

Öte yandan Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas AKD Kids Anaokulu’nun Güneydoğu’daki çocuklara kitap ve oyuncak kampanyasına bir poşet dolusu kitapla destek verdi. Reşit Özer “Bu güzel kampanyayı başlatan minik öğrencilerimizi, öğretmenlerini kutluyorum. Çok güzel ve anlamlı bir davranışta bulundular. Kendilerini alkışlıyorum. Ülkemizin böyle güzel girişimlere ihtiyacı var” dedi. Kampanyaya destek veren ve oyuncak ve kitap kolilerini ücretsiz olarak taşımayı üstelenen Yurtiçi Kargo Milas Acentesi Müdürü Mutlu Eryılmaz’ı da kutlayan Reşit Özer “Üyemizin böyle güzel bir kampanyaya destek vermesi bizi de gururlandırdı. Bu nedenle Yurtiçi Kargo Milas Acentesi Müdürü Mutlu Eryılmaz’ı kutluyorum.  Üyemizin bu davranışı örnek bir davranış. Böyle duyarlı üyelerimiz olduğu için MİTSO olarak gurur duyuyoruz” dedi.IMG_0769IMG_0768