DOLAR
33,0413
EURO
35,9402
ALTIN
2.546,09
BIST
11.156,20


Milas Baro Temsilciliği MİTSO’da…

Milas Baro Temsilciliği MİTSO’da…
21.05.2018 15:14
0
A+
A-

“ARABULUCULUK” KONUSUNDA MİTSO İLE EĞİTİM İŞBİRLİĞİ YAPMAK İSTİYORUZ

 

Milas Baro Temsilciliği, Milas Ticaret ve Sanayi Odası’na, bir süre önce yapılan Oda seçimleri nedeniyle kutlama ziyaretinde bulunurken Türk hukuk sistemine yeni giren “arabuluculuk” sisteminin tanıtılması için ortak bir çalışma yapılmasını önerdi.

Milas Baro Temsilcisi Avukat Fatmanur Selam, bir süre önce yeniden Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın yönetim kurulu başkanlığına seçilen Reşit Özer’i ziyaret ederek kutladı ve yeni dönemde de başarılar diledi. Yardımcısı Avukat Mehmet Gümüş ile birlikte MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret eden Av. Fatmanur Selam, MİTSO’nun geçen dönemde başarılı çalışmalar yaptığını ve yeni dönemde de yine önemli ve başarılı çalışmalar yapacağına inandığını belirtti.

Baro Temsilcisi Av. Fatmanur Selam, ziyaret sırasında Türk hukuk sisteminin yeni kavramı “arabululucuk” konusunda bazı konuların tam olarak açıklığa kavuşabilmesi için bir eğitim çalışması yapmak istediklerini anlattı. Av. Fatmanur Selam arabuluculuk konusunda yapılacak bir eğitim çalışması için MİTSO ile işbirliği yapmak istediklerini belirtti ve bu konuda bir eğitim çalışması düzenlenebilmesi için destek talep etti.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Baro Temsilcisi Av. Fatmanur Selam’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek Baro’nun arabuluculuk konusunda yapmayı düşündüğü eğitim çalışmasına memnuniyetle katkıda bulunacaklarını bildirdi. Reşit Özer, “Sonuçta bizim de üyelerimiz karşılaşabilecekleri hukuki sorunlar nedeniyle arabulucuya gitmek zorunda kalabilirler. Milas’ta arabuluculuk sisteminin en iyi şekilde bilinmesinde ilgililer için yarar var” dedi. Reşit Özer, arabuluculuk konusunun anlatılacağı bir panel ya da Baronun başka eğitim amaçlı çalışmaları için odanın toplantı salonunun tahsis edilebileceğini sözlerine ekledi.