DOLAR
33,0372
EURO
35,9878
ALTIN
2.559,61
BIST
11.064,85


MİLAS OSB’DE GECİKME VE AKSAMA YOK

MİLAS OSB’DE GECİKME VE AKSAMA YOK
03.12.2019 16:05
0
A+
A-

*Milas OSB’de üyeleri bilgilendirmek amacıyla yapılan toplantıda, OSB’deki altyapı çalışmalarının planlandığı gibi sürdüğü, çalışmalarda herhangi bir gecikme ve aksamanın olmadığı ifade edildi.

*Milas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Milas Kaymakamı Eren Arslan, OSB yönetimi olarak mevzuatın izin vermesine rağmen hiçbir ücret almadan,  gönüllü olarak, meccanen çalıştıklarını açıkladı.

            Altyapı çalışmaları sürmekte olan Milas Organize Sanayi Bölgesinde varılan aşama hakkında üyeleri bilgilendirmek amacıyla bir toplantı yapıldı. Toplantıda, OSB’nin altyapı çalışmalarının planlandığı gibi sürdüğü, çalışmalarda herhangi bir gecikme ve aksamanın olmadığı ifade edildi. Milas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Milas Kaymakamı Eren Arslan, OSB yönetimi olarak mevzuatın izin vermesine rağmen hiçbir ücret almadan, gönüllü olarak, meccanen çalıştıklarını bildirdi.

            Milas OSB’nin vardığı aşama hakkında üyeleri bilgilendirmek amacıyla MİTSO toplantı salonunda bir toplantı yapıldı. OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Milas Kaymakamı Eren Arslan‘ın başkanlığında yapılan toplantıda üyelere, OSB’deki altyapı çalışmalarının vardığı aşama hakkında bilgi verildi.

            Toplantıda, OSB’deki altyapı çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan OSB Müdürü Haluk Onaran, OSB’deki altyapı ikmal yapım işlerini yapan KLV İnşaat A.Ş.’nin üstlendiği işleri bitirdiğini ve firmanın yaptığı işlerin geçici kabulünün yapıldığını ifade etti. Haluk Onaran, OSB arazisindeki elektrik şebekesi yapım işlerinin de bittiğini ve geçici kabul aşamasına gelindiğini bildirdi. OSB’de şu anda yapı parsellerinin  düzlenmesi ve gereken yerlere istinat duvarı yapımı işinin devam ettiğini anlatan OSB Müdürü Haluk Onaran, altyapı işleri nedeniyle yapılan ödemeler hakkında da açıklamalarda bulundu. 

            OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Milas Kaymakamı Eren Arslan‘da yaptığı konuşmada amaçlarının en az maliyetle sanayi parsellerini en kısa sürede hak sahiplerine vermek olduğunu belirterek, “OSB’deki çalışmaların planlandığı şekilde sürüyor, herhangi bir gecikme ve aksamanın söz konusu değil. Amacımız, sanayi parsellerini en az maliyetle, en kısa sürede hak sahiplerine verebilmek. Bu nedenle üyelerimiz ödemeleri gereken ödemeleri zamanında yaparlarsa işi daha çabuk bitirebiliriz” diye konuştu ve ödemeleri düzenli yapan OSB üyelerine teşekkür etti.

            OSB Yönetim Kurulu Başkanı Kaymakam Eren Arslan, OSB yönetiminin yöneticilik görevi yaptığı için para aldığı şeklinde bazı duyumlar aldıklarını da ifade ederek “Böyle bir şey kesinlikle yok. Bizim bu işten herhangi bir ücret aldığımız yok. Biz bu işi meccanen, gönüllü olarak yapıyoruz. Alınması gayrı yasal mı? Hayır, yasal. Emsalleri var. Fakat biz almıyoruz. Gönüllü olarak bu işi yapıyoruz. Muğla’nın tek OSB’si olarak bu işi bir an önce bitirmek için çalışıyoruz” diye konuştu.

            Milas OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de toplantıda yaptığı konuşmada, OSB’deki sanayi parsellerinin düzlenmesi ve inşaata uygun hale getirilmesi çalışmalarının planlandığı gibi devam ettiğini, küçük parsellerdeki düzleme işlemlerinin büyük ölçüde bitirilmek üzere olduğunu, 60 dönümlük büyük parsellerin düzlenmesi işinin ise maliyeti düşürmek için talep sahipleriyle görüşülerek yapılacağını söyledi.

default