DOLAR
32,2247
EURO
34,9384
ALTIN
2.418,85
BIST
10.676,65


MİTSO Bafa’daki zeytin ve zeytinyağı üreticilerine bolluk ve bereket diledi. “HEDEFİMİZ KALİTELİ ÜRETİM VE İHRACAT OLMALI”

MİTSO Bafa’daki zeytin ve zeytinyağı üreticilerine bolluk ve bereket diledi. “HEDEFİMİZ KALİTELİ ÜRETİM VE İHRACAT OLMALI”
19.11.2021 16:15
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, Milas’ın zeytinliklerinin en yoğun bölgesi olan Bafa’daki zeytin ve zeytinyağı fabrikalarını ve işyerlerini ziyaret ederek bol ve bereketli bir üretim sezonu dileğinde bulundu. MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Tiryakioğlu, Yönetim Kurulu Saymanı Soner Çamlıbelen‘in ziyaret ettiği zeytin ve zeytinyağı işyerlerinde üreticiler Milas zeytinyağının tanıtımı için MİTSO’nun yaptığı çalışmalar için oda yöneticilerine teşekkür ettiler.

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel zeytin ve zeytinyağı işyeri sahiplerine kaliteli üretim konusunda titizlik göstermelerini önerirken MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de zeytinyağı üretiminde erken hasat, soğuk sıkıma dikkat edilmesi ve elde edilen zeytinyağının hava almayacak şekilde uygun kaplar içinde saklanmasını tavsiye etti. Reşit Özer, “Milas zeytinyağına AB coğrafi işareti alarak zor olanı başardık. Şimdi AB coğrafi işaret kalite standartlarına uygun zeytinyağı üretmek. Üreticilerimiz, fabrikacılarımız kaliteli üretime dikkat etmeliler. Biz de MİTSO olarak Milas zeytinyağının tanıtımı için elimizden gelen her çabayı göstereceğiz. Hedefimiz daha kaliteli üretim ve ihracat olmalı” dedi.