DOLAR
33,0561
EURO
36,1102
ALTIN
2.565,80
BIST
11.064,85


MİTSO BAŞKONSOLOSU ZİYARET ETTİ “YUNANİSTAN’A VİZE HAFTADA BİR GÜN MİLAS’TAN DA YAPILABİLSİN”

MİTSO BAŞKONSOLOSU ZİYARET ETTİ “YUNANİSTAN’A VİZE HAFTADA BİR GÜN MİLAS’TAN DA YAPILABİLSİN”
05.11.2019 11:20
0
A+
A-

MİTSO, Yunanistan’ın İzmir Konsolosluğundan, haftanın bir günü yetkili bir konsolosluk görevlisinin odaya gelerek vize işlemlerini  Milas’tan yapmasını talep etti. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, vize işlemlerinin haftanın bir günü Milas’tan da yapılabilmesi için gereken her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi.

            Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia‘nın 1 Ağustos 2019 tarihinde Milas Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etmesinin ardından MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Başkonsolosu İzmir’deki makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Milas’ın tarih boyunca Ege adalarıyla yakın bir ticari ilişki içinde olduğunu anlatan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı “Bu ilişki ve yakınlık günümüzde de hala sürüyor. Birçok işadamımız ve hemşerimiz fırsat buldukça, sık sık Ege adalarını ziyaret ediyorlar. İki taraf arasında ticari ve kültürel bağlar gelişiyor. Bu nedenle, konsolosluğunuz tarafından haftanın bir günü odamızda vize işlemlerinin yapılmasını talep ediyoruz. Biz bu konuda gereken altyapıyı oluşturmaya ve destek vermeye hazırız” diye konuştu.

            Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in ziyaretinden memnun olduğunu belirtti. Başkonsolos Papoulia, MİTSO’nun haftanın bir günü, konsolosluktan bir personelin görevlendirilmesiyle online sistem aracılığıyla vize işlemlerinin Milas’ta da yapılabilmesi talebinin değerlendirileceğini belirtti.

            Öte yandan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Başkonsolos Argyro Papoulia’yı 2 / 3 Kasım’da yapılacak  Milas 6. Zeytin Hasat Şenliğine de davet etti.