DOLAR
32,9897
EURO
35,9977
ALTIN
2.581,59
BIST
11.064,85


MİTSO PERSONELİNE AKREDİTASYON BAŞARI BELGELERİ VERİLDİ

MİTSO PERSONELİNE AKREDİTASYON BAŞARI BELGELERİ VERİLDİ
06.08.2013 17:47
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2011 Aralık ayından bu yana sürdürmekte olduğu TS EN ISO 9001 – 2008 Kalite Yönetim Sistemi kapsamındaki akreditasyon (denklik – uygunluk – tanınırlık) eğitimini başarıyla sürdürmekte olan personeline eğitim aşamaları başarı belgeleri verildi. MİTSO’da akreditasyon eğitimini sürdürmekte olan Prof. Dr. Fuat Önder tarafından verilen başarı belgeleri; temel eğitim, dokümantasyon ve iç denetçi eğitimi olmak üzere üç ayrı belge şeklinde düzenlendi.

Geçen yılın Aralık ayında başlatılan MİTSO’nun başarım düzeyiyle ulusal ve uluslararası düzeyde hizmet kalitesi bakımından “denkliğinin uygunluğunun – tanınırlığının” onaylanmasının sağlanabilmesi amaçlı eğitim çalışması sürüyor. Bu yılın Ağustos ayına dek sürecek TS EN ISO 9001 – 2008 Kalite Yönetim Sistemi eğitiminde üç aşama tamamlandı. “Temel eğitim”, “dokümantasyon” ve “iç denetçi eğitimi” olmak üzere ilk üç aşamayı başarıyla tamamlayan MİTSO personeline başarı belgeleri verildi. Başarı belgeleri, MİTSO’da akreditasyon eğitimini sürdürmekte olan TOBB’nin Enformasyon ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Eğitmen ve Danışmanı olan Prof. Dr. Fuat Önder tarafından düzenlenerek oda personeline verildi.

TOBB tarafından bu yıl akreditasyon başvurusu kabul edilen 30 oda veya borsadan birisi olan MİTSO’nun akredite olabilmesi (denkliğinin ve tanınırlığının onaylanması) için geçen Aralık ayında başlatılan eğitim çalışmaları bu yılın Ağustos ayına dek sürecek. Böylece 8 ay sürecek. eğitim çalışmaları “Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri” olmak üzere iki bölüm halinde yapılıyor. Prof. Dr. Fuat Önder ile MİTSO arasında yapılan protokol gereği “danışmanlık” kapsamında sürdürülmekte olan ISO 9001 – 2008 standardı kurulum çalışmaları sürecinde sistem dokümantasyonunun hazırlanması, akreditasyon gereklerine uyumlaştırma, iç denetim, uygulama, izleme ve stratejik plan hazırlama gibi konularda sürdürülüyor. Eğitim çalışmalarında ayrıca ISO 9001 – 2008 temel eğitimi, dokümantasyon eğitimi, iç denetçi eğitimi akreditasyon bilgilendirme, çalışanların eğitimi, üst yönetimin eğitimi, çalıştay, Swot ve Pest Analizi gibi başlıklar da bulunuyor.