DOLAR
32,4068
EURO
34,5118
ALTIN
2.454,54
BIST
9.736,85


MİLAS OSB’DE SONA GELİNDİ

MİLAS OSB’DE SONA GELİNDİ
23.05.2019 14:07
0
A+
A-

MİLAS OSB’NİN ELEKTRİK ALTYAPI İHALESİ YENİDEN YAPILDI.

*Geçen yıl elektrik altyapı yapım işini üstlenen firmanın teminatını yakarak işten çekilmesi üzerine Milas OSB’nin elektrik altyapı ihalesi yeniden yapıldı.

*Ankara’da, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında yapılan ihaleyi kazanan firma, ihale koşullarına göre OSB’nin elektrik altyapı işlerini 30 Kasım’a kadar bitirecek.

            Yol, su, kanalizasyon gibi altyapı yapım çalışmaları bitmek üzere olan Milas Organize Sanayi Bölgesi için elektrik altyapı ihalesi de yapıldı. Ankara’da T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yeni hizmet binasında yapılan ve 6 firmanın teklif verdiği haleyi yüzde 17.35’lik indimle kazanan Energen Mühendislik – Abdurrahim Haşimi firması, ihale koşullarına göre elektrik altyapı yapım işini 30 Kasım 2019 tarihine kadar bitirecek.

            Milas OSB’de altyapı yapım işleri bitme aşamasına gelirken geçen yıl 1 Haziran’da yapılan elektrik altyapı ihalesini yüzde 16 kırımla kazanan firmanın, ihale koşullarına göre  üç ay içinde bitirmesi gereken işten, işe başlamadan çekilmesi üzerine sözleşmesi feshedilmiş, teminatı da OSB’ye gelir kaydedilmişti. Milas OSB yönetimi tarafından bir süredir Ankara’da sürdürülmekte olan girişimler sonucunda OSB’nin elektrik altyapı yapımı işi yeniden ihaleye çıkarıldı. İhale, Ankara’da T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yeni hizmet binasında yapıldı. Milas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Kaymakam Eren Arslan, OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve OSB Yönetim Kurulu Üyesi Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ile OSB Müdürü Haluk Onaran’ın da hazır bulunduğu ihaleye 6 firma katılarak teklif verdi. 3 milyon 816 bin 45 TL muhammen bedel üzerinden kapalı zarf yöntemiyle teklif verilerek yapılan ihaleyi yüzde 17.35 kırımla Energen Mühendislik – Abdurrahim Haşimi firması kazandı. OSB’nin elektrik ve aydınlatma işlerinin yapımını kapsayan ihale koşullarına göre, ihaleyi kazanan firma elektrik altyapı işlerini 30 Kasım 2019 tarihine kadar bitirecek.

            Milas OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, OSB’de elektrik altyapısının ihale koşullarına göre 30 Kasım tarihine dek bitirilmesi gerektiğini belirterek “Milas OSB’nin elektrik altyapı ihalesi Ankara’da, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında yapıldı. Kazanan firmanın bayram tatili sonrasında işe başlayacağını umuyoruz. İhale koşullarına göre elektrik altyapı işinin 30 Kasıma kadar bitirilmesi gerekiyor. Ancak kazanan firma yetkilileri işi üç ay içinde bitireceklerini söylediler. Artık Milas OSB’de sona geldik diyebiliriz. Bütün Milas ve hatta bütün Muğla’nın gözü Milas OSB’de. Biz de bir an önce tüm altyapı çalışmalarını tamamlayıp hak sahiplerine sanayi arsalarını teslim etmek istiyoruz. Gerek OSB Müteşebbis heyeti olarak, gerek MİTSO olarak tüm çabamız bu yönde” diye konuştu.