DOLAR
32,2020
EURO
35,0069
ALTIN
2.504,53
BIST
10.643,58


MİLAS OSB’DE TAPULAR 25 OCAK PAZARTESİ GÜNÜ DAĞITILACAK

MİLAS OSB’DE TAPULAR 25 OCAK PAZARTESİ GÜNÜ DAĞITILACAK
22.01.2021 13:58
0
A+
A-

Yapımına 1996 yılında Milas Ticaret Odasının girişimiyle başlanan Milas Organize Sanayi Bölgesinde oluşturulan 54 sanayi parselinin tapuları, 25 Ocak Pazartesi günü saat 16.00’da noter huzurunda yapılacak kura çekimiyle hak sahiplerine dağıtılacak. Kura çekimi, belediye düğün salonunda, noter huzurunda yapılacak.

Milas OSB’de tapularını alan hak sahibi sanayiciler bir yıl içinde fabrika projelerini hazırlayıp OSB yönetimine sunacaklar. Projelerin hazırlanmasından sonraki iki yıl içinde de fabrikaların kurulup faaliyete geçmesi gerekiyor. Belirtilen süre içinde tesislerini kuramayanlar haklarını kaybedecekler ve  parsellerin sahiplik hakları OSB yönetimine geri dönecek.

Muğla’nın ilk ve tek OSB’si olacak Milas OSB, 1072 dekarlık bir alan üzerine kuruluyor. 544 dekar sanayi parsel alanı, 57.5 dekar yeşil alan ve 36 dekar idari ve sosyal tesis alanı olacak şekilde planlandı. İlk kuruluş aşamasında alınan ilke karar gereğince çevreyi kirletmeyen fabrikaların kurulabileceği Milas OSB’de gıda, inşaat, makine, entegre tesisi ve sanayi tekstili üzerine fabrikalar yapılabilecek.

Milas OSB Müteşebbis Heyet Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas OSB’de 24 yıl sonra nihayet hak sahiplerine sanayi parsellerinin tapularını teslim etme aşamasına gelindiğini belirterek “Uzun ve yorucu bir sürecin sonunda nihayet sanayi parsellerinin tapularını hak sahiplerine teslim etme aşamasına geldik. Yatırımcılarımız da sabırsızlıkla bugünü bekliyordu. Hatta hak sahiplerinin birçoğu hemen inşaata başlayacaklar. Milas OSB, çok önemli bir istihdam alanı olacak. Milas OSB’yi bu aşamaya getirebilmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.