DOLAR
33,0456
EURO
36,0171
ALTIN
2.556,19
BIST
11.156,20


Milas Ticaret ve Sanayi Odasından Gıda Yardımı…

Milas Ticaret ve Sanayi Odasından Gıda Yardımı…
06.08.2013 17:26
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, her yıl olduğu gibi, ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gelen 20 bin TL ile, ilk kez bu yıl değişik bir yol izledi ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere hazırlanan gıda paketlerini, hem birinci kalite ve hepsi ambalajlı mallardan oluşturdu, hem de, gıda paketi içinde yer alacak ürünlerin Milas’ta üretiliyor olmasını temel aldı. Aynı zamanda, gıda paketlerini, Oda üyesi tüccarlardan temin etmek için de değişik bir yol izledi.

14 Eylül 2009’da Oda binasındayapılan basın toplantısıyla, konuyla ilgili olarak bilgi veren MİTSO Başkanı Enver Tuna, “Yönetim Kurulu olarak bu yıl bir ilke kararı aldık ve gıda paketlerini mümkün olduğunca yerli ürünlelrden ve oda üyesi tüccarlardan temin etme yoluna gittik şeklinde açıklama yaptı.

Öncelikle, gıda paketlerimiz içinde, yine oda üyelerimizin ürettiği kiloluk zeytinyağlarını, en uygun fiyattan ve eşit olarak temin ettik. Gıda paketlerine zeytinyağının yanısıra, yine Milas’ta üretilen Zeytinyağı Sabunu ve Helvayı ekledik. Diğer bakliyat vb. türünden ürünler için de, oda üyemiz olan arkadaşlardan teklif istedik.

Hepsinin tekliflerini aldık ve burdan bir fiyat listesi çıkartarak hepsine sunduk. Bu fiyatlardan hepinize eşit olarak yaptırmak istiyoruz dedik. Öyle de yaptık. Bütün gıda paketlerimiz, belirlenen fiyatlardan 20 kadar Oda üyelerimize yaptırıldı. Böylece birkaç kuruş daha ucuz olacak diye, büyük marketlerden alım yoluna gitmedik.

Paranın Milas esnafında kalması, kendi ürünlerimizi desteklemek, bu konudaki temel amacımız” dedi.

Enver Tuna, toplam 520 adet hazırlanan gıda paketlerinin Milas Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri dolayımıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını da belirtti.