DOLAR
32,8962
EURO
35,8352
ALTIN
2.525,28
BIST
11.172,75


MİTSO 4. Eskişehir Tarım Fuarı’nda Milas’ı tanıttı.

MİTSO 4. Eskişehir Tarım Fuarı’nda Milas’ı tanıttı.
09.04.2014 16:59
0
A+
A-

DSCF5022

ESKİŞEHİRLİLER “BU FİYATA, BU KALİTEDE BAL OLUR MU?”

 

*Eskişehir’de düzenlenen 4. Eskişehir Tarım Fuarı’nda MİTSO, Milas’ın zeytin, zeytinyağı, zeytinyağı sabunu ve balını tanıttı. Eskişehirliler Milas balının kalitesine ve fiyatına inanamadılar.

 

*İlk gün deneme amaçlı zeytinyağı sabunu alanlar da sonraki günlerde MİTSO standına tekrar tekrar zeytinyağı sabunu almaya geldiler.

 

Milas Ticaret ve Sanayi Odası, Eskişehir’de zeytininden zeytinyağına, sabunundan balına ürünlerini tanıttı. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Eskişehir Tarım Fuarı’nda 30 metrekarelik stant açan MİTSO standında Milas halıları da sergilenirken Milas’ın tanıtımı için şehrin tarihi ve turistik yerlerinin anlatıldığı bol bol da broşür dağıtıldı.

 

Milas Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarlarını da düzenleyen Expolink Fuarcılık tarafından organize edilen 4. Eskişehir Tarım Fuarı’nda Milas’ın zeytinyağı sabunlarının kalitesi ve Milas ballarının ucuzluğuyla kalitesi çok büyük ilgi gördü. Fuarda, MİTSO standında sergilenen Pinar Kooperatifinin ballarının ucuzluğu karşısında ilk gün kuşkulu davranan Eskişehirliler denemek için aldıkları balların kalitesi karşısında adeta şaşkınlık yaşadılar ve fuarın sonraki günlerinde tekrar tekrar MİTSO standına gelerek PİNKO ballarından satın aldılar. Milas’ın Pinar Köyü Kalkınma Kooperatifi Başkanı Süleyman Kocatepe, Eskişehir’de Milas ballarının gördüğü ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Bizim balımız doğrudan doğruya üreticinin kendi çam balı. Bu yüzden saf ve kaliteli baldır. Arada hiçbir aracı yok. Bu yüzden ucuz. Fuarda balımızı Kilosunu 13 – 14 liradan veriyoruz. Balımız doğrudan doğruya üreticiden tüketiciye ulaşan bir bal. Eskişehirlilerin balımızın fiyatı ve kalitesi karşısında şaşırmaları bu yüzden. Biz de aracı kazanacağına tüketici kazansın diyoruz ve fuarlarda ucuz fiyattan bal veriyoruz” diye konuştu.

 

4. Eskişehir Tarım Fuarı’nda zeytinyağı sabunları satan Çetin Sağıroğlu da gördükleri ilgiden memnum olduklarını söyledi. Sağıroğlu “İnsanlar önce çekingen davrandılar. Denemek için bir iki sabun aldılar. Fakat evde denediklerinde kalitesini görerek, fiyatının ekonomik oluşuna bakarak tekrar tekrar sabun almaya geldiler. Gelirken yanlarında komşularını, arkadaşlarını da getirdiler. Milas’ın zeytinyağı sabununun Eskişehir’de tanıtımını en iyi şekilde yaptık” diyebiliriz” dedi.

 

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de 4. Eskişehir Tarım Fuarında Milas ürünlerinin gördüğü ilgiden çok memnun kaldıklarını belirterek şöyle konuştu:

 

“MİTSO olarak 4. Eskişehir Tarım Fuarında 30 metrekarelik bir stant açtık. Üyelerimizin ürünlerinin fuarımızda sergilenmesini sağladık. Fuarda en çok dikkatimizi çeken, fuarda satışa sunulan diğer yörelerin ballarının pahallığı karşısında Milas ballarının ucuzluğu nedeniyle insanların yaşadığı tedirginlik oldu. Fuarda görevli arkadaşlarımızın anlattığına göre balı siz nasıl bu kadar ucuza satıyorsunuz, diyerek tepki gösterenler, içinde mutlaka katkı olduğunu ileri sürenler bile olmuş. Fakat balımızı tadınca tekrar tekrar gelip bal satın almışlar. Aynı şey zeytinyağı sabunlarımız içinde yaşandı. Önce, sadece denemek için bir iki tane sabun alanlar daha sonra tekrar tekrar gelerek sabun satın aldılar. Biz, fuarda ürünlerimizin gördüğü ilgiden son derece memnunuz. Zeytinimizin, balımızın, sabunumuzun hem kalitesiyle hem fiyatlarının ucuzluğuyla insanların belleklerinde yer ettiğine inanıyorum. Ürünlerimizden ve fiyatlarından çok memnun kalan Eskişehirliler üreticilerimize telefonla veya internet ortamında ulaşarak ürünlerimizden almaya devam edeceklerini söylediler. Bu da bizim için çok sevindirici oldu”.

 

Öte yandan 4. Eskişehir Tarım Fuarı’ndaki MİTSO standına Eskişehir’in Odunpazarı Belediye Başkanı CHP’li Kazım Kurt da ziyaret ederek MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile görüştü. Reşit Özer, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u belediye başkanlığına seçilmesi nedeniyle kutlayarak başarılar diledi ve Milas’a davet etti.

DSCF5031