DOLAR
32,2020
EURO
35,0069
ALTIN
2.504,53
BIST
10.643,58


MİLAS ZEYTİNYAĞI VE REŞİT ÖZER, EUROPEAN UNION / YENİ EKONOMİ DERGİSİNDE

MİLAS ZEYTİNYAĞI VE REŞİT ÖZER, EUROPEAN UNION / YENİ EKONOMİ DERGİSİNDE
16.04.2021 16:19
0
A+
A-

 

İstanbul’da, Uçarer Medya yayın grubu tarafından yayınlanmakta olan European Union / Yeni Ekonomi Dergisi’nde Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve AB coğrafi işaretli Milas zeytinyağına 8 sayfa yer verildi.

Derginin Nisan / Mayıs 2021 tarihli sayısında iş dünyasından çeşitli isimlerle yapılan röportajlarla birlikte derginin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Kemal Ceylan‘ın MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile yaptığı röportaj da yayınlandı.

Röportajda Kemal Ceylan‘ın sorularını yanıtlayan Reşit Özer, Milas zeytinyağının özelliklerini, AB coğrafi işareti alınması sürecini, AB coğrafi işaretinin Milas zeytinyağına etkilerini anlattı. Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanan röportajda Reşit Özer Milas zeytinyağına AB coğrafi işareti alınmasıyla birlikte yurtdışında yıllarca olumsuz gözle bakılan ve rafinajlık yağ işlemi gören Türk zeytinyağı hakkındaki haksız değer yargısının da yıkıldığını belirtiyor. Röportajda Reşit Özer, Milas zeytinyağına AB coğrafi işareti alınmasının Türk ekonomisine ve Milas ekonomisine yaklaşık 100 milyon dolar seviyesinde bir artı değer kazandıracağını da ifade ediyor.

Yazı detayını buraya yazınız