DOLAR
32,3575
EURO
34,4286
ALTIN
2.515,41
BIST
9.814,19


MİLAS’IN SAKARKAYA BALI MİGROS VE METRO’LARIN RAFLARINDA…

MİLAS’IN SAKARKAYA BALI  MİGROS VE METRO’LARIN RAFLARINDA…
21.05.2019 15:02
0
A+
A-

Milas’ın Sakarkaya mahallesi ve çevresinde yaygın olan fıstıkçamlarından elde edilen kırmızı çam balı, Türkiye’nin önde gelen süpermarketlerinde raflardaki yerini aldı. Sakarkaya kırmızı çam balı, “Gurme” adıyla Migros’un Ege Bölgesindeki 400 mağazası ile  Metro‘nun Türkiye’deki tüm mağazalarının raflarında satışa sunulmaya başlandı.

            Sakarkaya yöresindeki bal üreticilerinden topladığı kırmızı balın süpermarketlerin raflarında yer almasını sağlayan balcı Selahattin Tezcan, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer‘i ziyaret ederek, Sakarkaya kırmızı çam balı ile ilgili gelişmeleri anlattı. Sakarkaya yöresinde fıstıkçamı ağaçlarından elde edilen kırmızı çam balının tüketicinin ilgisini çekmeye başladığını anlatan Selahattin Tezcan “Tüketicilerin Sakarkaya balına ilgisi artınca, Türkiye’nin en büyük süpermarketlerinden Migros, Ege Bölgesindeki 400 mağazasında, Metro ise Türkiye genelinde tüm mağazalarında Sakarkaya balını raflarında yer vermeye başladı. “Gurme” adıyla satışa sunduğumuz Sakarkaya balına ilgi giderek artıyor. Biz de Sakarkaya yöresi bal üreticilerinden üretimlerini arttırmalarını istiyoruz” diye konuştu.    

            MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Türkiye’deki çam balı üretiminin yaklaşık üçte birinin Milas ilçesi sınırları içinde elde edilmekte olduğunu belirterek “Sakarkaya yöresine özgü kırmızı çam balının Türkiye’nin en büyük süpermarketlerinin raflarında yer alması bizi sevindirdi. Biz de yöredeki bal üreticilerimizin kaliteden asla vazgeçmeden özel bal üretimlerini arttırmaları için her türlü desteği vermeye hazırız. Milas çam balının hak ettiği değeri bulması için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.