DOLAR
32,2247
EURO
34,9384
ALTIN
2.418,85
BIST
10.676,65


Milas’ta bir ayda ikinci fuar açıldı. 50 FİRMA, 210 FARKLI MARKADAN ÜRÜNLERİNİ SERGİLENİYOR

Milas’ta bir ayda ikinci fuar açıldı. 50 FİRMA,  210 FARKLI MARKADAN ÜRÜNLERİNİ SERGİLENİYOR
29.03.2018 14:47
0
A+
A-

*Milas’ta 9. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın ardından Mart ayının ikinci fuarı olan Yapı, Dekorasyon ve Peyzaj Fuarı da açıldı.

*1 Nisan’a kadar açık kalacak fuarda stant açan 50 firma, 210 farklı markadan ürün tanıtımı yapıyor.

*Bu fuarda da yine en çok ilgiyi MİTSO standı çekti. MİTSO standındaki Hekatomnos’u yansıtan canlı heykel sergilemesi ziyaretçilerin beğenisini kazanırken başta Muğla Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş olmak üzere pek çok kişi de “Hekatomnos” ile anı fotoğrafı çektirdi.

 

Milas’ta bir ay içinde ikinci fuar açılışı yapıldı. 8 – 11 Mart tarihleri arasında açılan Güney Ege 9. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’ndan 16 gün sonra bu kez 2. Güney Ege Yapı Dekorasyon ve Peyzaj Fuarı’nın açılışı yapıldı. Fuarda stant açan 50 firma toplam 210 farklı markadan ürün tanıtımı yapıyor.

Milas’ın Balçık mevkiindeki, TARİŞ Pamuk Birliği’nin depolarında 2. Güney Ege Yapı, Dekorasyon ve Peyzaj Fuarı açıldı. Fuarın açılış törenine Muğla Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Muğla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şakir Fırat Erkal, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan ile siyasi partilerin ilçe yöneticileri, Meslek Odalarının başkan ve yöneticileri katıldılar.

Sahne dünyasının tanınmış isimlerinden Behzat Uygur‘un sunuculuğunda başlayan açılış töreninde konuşan fuarın organizatör firması Expolife Fuarcılık Yöneticisi Serdar Erdoğan, geçen yıl düzenlenen ilk Yapı, Dekorasyon ve Peyzaj Fuarına göre bu yıl sergi alanının üç kat büyüdüğünü ve katılan firma sayısının da arttığını söyledi. Serdar Erdoğan konuşmasında “Geçtiğimiz günlerde 9’uncusunu düzenlediğimiz Uluslararası Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın ardından bu sene ikincisini düzenlenene Güney Ege Yapı Dekorasyon Fuarı da gösterdi ki Milas, bu tür organizasyonlar için son derece uygun bir ilçedir. Ekspolife ve Ekpolink Fuarcılık olarak bizler de bu kentin ekonomik, sosyal ve kültürel yapısına katkıda bulmamız nedeniyle son derece mutluyuz” dedi.  Konuşmasında bu yılki fuarda 50 firmanın stant açarak toplam 210 farklı markadan ürün tanıtımı yapmakta olduğunu belirten Serdar Erdoğan, fuarın açılış hazırlıklarını 30 kişilik bir ekiple18 gündür sürdürdüklerini ifade ederek “Bizim iddiamız burada, Güney Ege’nin en büyük yapı ve dekorasyon fuarını yapmak. İlki gerçekten zor olur. Şu anda stant olarak, 5 bin 520 metrekare alana ulaşmış durumdayız. Bu bölgenin, yapı sektörü alanında düzenlenecek olan fuara ihtiyacı vardı. Umarım yeni fuar alanımızda çalışmalarımızı yapar ve bölgeye katkı sağlarız” dedi. Serdar Erdoğan konuşmasında fuara destek veren Milas Kaymakamlığına, Belediye Başkanlığına, MİTSO’ya ve fuara sponsor desteği sağlayan firmalara da teşekkür etti.

Milas 2. Güney Ege Yapı, Dekorasyon ve Peyzaj Fuarı’nın ana sponsor firması olan Kırdağ İnşaat Yönetim kurulu Başkanı Behçet Kırdağ da konuşmasında fuara sponsor desteği sağlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek “Kırdağ İnşaat olarak Güllük’te 10 yıldır yurtiçi ve dışında hizmet veriyoruz. Sahil kenarında bulanan yerimizde, hizmet vermeye devam edeceğiz” diyerek fuarın hayırlı olması dileğinde bulundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de yaptığı açılış konuşmasında Milas’ın fuarlar şehri olma yolunda ilerlediğini belirterek bunun için en kısa sürede Milas’a modern bir fuar alanı kazandırılması gerektiğini ifade etti. Reşit Özer ” Bizler de bunun farkında olarak Milas’ı bir fuarlar şehri haline getirebilmek için çalışmalarımızı inatla, ısrarla ve sabırla sürdürüyoruz. Milas’ımıza kısa bir süre içinde modern bir fuar alanı kazandıracağız. Yeni fuar alanımız için, sizlerin de bildiğiniz gibi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarımızı onurlandıran Sayın Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba da zaten destek sözü verdi. Burada, fuar alanında verdi, Ziraat Odasında verdi, MİTSO’yu ziyaretinde verdi. Artık bütün iş bizde: Yaptığımız kurumlar arası görüşmede bu işin organizasyonu da Odamıza verildi. Başta Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı olmak üzere bize bu güveni duyanlara huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Biz de MİTSO olarak, bir yandan TOBB’den, bir yandan ABİGEM’den, bir yandan GEKA’dan Milas’a yapılacak fuar alanı için hibe desteği almak için görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Fuar alanı yapımına MİTSO üyesi işadamlarımızdan da güzel destek vaatleri geliyor. Bunu başaracağız” diye konuştu. Reşit Özer, konuşmasının sonunda fuarın katılan firmalara ve Milas’a hayırlı olması dileğinde bulundu.

Muğla Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, Muğla Valisi Esengül Civelek’in İzmir’deki farklı bir program nedeniyle gelemediğini belirterek selamlarını iletti. Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, “Değerli Milaslılar, organizasyonlarıyla bir fuar kenti olma yolunda ilerleyen Milas’ın bu güzel fuarının da başarılı geçeceğini umuyorum. Milas önceki tarım fuarıyla da tüm Türkiye’ye adını duyurdu. Tarımsal üretimde Milas, ülkenin önemli yerlerinden biri oldu. Bu fuarlarla, ticaret ilişkilerin daha gelişmesini ve ülke ekonomisine, Milaslılara fayda getirmesini umuyoruz. Fuara katkı sağlayan herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

Konuşmaların ardından fuarın ana sponsor firması Kırdağ İnşaat ile aralarında MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel’in de olduğu diğer sponsor firmalara teşekkür plaketleri verildi ve topluca kesilen kurdele ile fuarın açılışı yapıldı.

Milas 2. Güney Ege Yapı, Dekorasyon ve Peyzaj Fuarında stant açan 50 firma 210 farklı markada ürünlerini sergiliyor. Sergilenen ürünler arasında mobilya, mermer, seramikler, yer kaplamaları, şehir mobilyaları, avizeler dikkat çekerken MİTSO standında davul zurna eşliğinde  yapılan Milas halıları ve geleneksel Milas evi tanıtımı ilgi çekti.

MİTSO standında ayrıca, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Karia Tiyatro Atölyesi‘nden Mert Tireli‘nin yansıttığı Karia Satrabı Hekatomnos‘un “canlı heykel” sergilemesi, fuar ziyaretçileri için ilgi çeken hoş bir sürpriz oldu. Başta Muğla Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş olmak üzere birçok ziyaretçi, MİTSO standında Hekatomnos’un canlı heykel sergilemesini yapan Mert Tireli ile anı fotoğrafları çektirdiler.

Yapı, dekorasyon ve peyzaj ürünlerinin yanı sıra yöresel gıda ürünlerinin sergilendiği yöresel ürünler pazarının da olduğu Milas 2. Güney Ege Yapı, Dekorasyon ve Peyzaj Fuarı, 1 Nisan Pazar günü akşamına kadar açık kalacak.