DOLAR
33,0580
EURO
36,0954
ALTIN
2.571,95
BIST
11.064,85


MİLAS’TA FUAR BEREKETİ…

MİLAS’TA FUAR BEREKETİ…
15.03.2017 07:48
0
A+
A-

MİLAS YAPI FUARI’NA 40 FİRMA KATILDI, 21 BİN 300 ZİYARETÇİ GELDİ

*Milas’ta dört gün arayla yapılan iki fuara katılan firmalar şimdiden gelecek yılki fuarlar için stant alanlarını birer kat arttırarak sözleşme imzaladılar.

*Milas Güney Ege 8. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nı 96 bin, dört gün sonra açılan Milas Yapı Dekorasyon ve Peyzaj Fuarı’nı ise 21 bin 300 ziyaretçi geldi.

*Fuarlara katılan firmalar yaptıkları alışverişlerden çok memnun kaldıklarını belirten fuar yetkilileri yapılan alışveriş potansiyeli bakımından Milas Tarım Fuarının Türkiye’nin ilk üç fuarından birisi olduğun belittiler.

Milas’ta dört gün arayla yapılan iki fuarın bereketi yaşanıyor. Milas’ta, Balçık mevkiindeki TARİŞ’in pamuk depolarında 2 / 5 Mart tarihlerinde yapılan Milas Güney Ege 8. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile aynı yerde 9 / 12 Mart tarihlerinde yapılan Güney Ege Yapı Dekorasyon ve Peyzaj Fuarı’na katılan firmalar şimdiden, stant alanlarını arttırarak gelecek yılın katılım sözleşmelerini imzaladılar. İki fuarı da düzenleyen Expolink Fuarcılık Firması Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Erdoğan fuara katılan firmaların ve ziyaret edenlerin memnun kaldıklarını ifade ettiklerini belirterek şimdiden gelecek yılki fuarların hazırlıklarına başladıklarını söyledi.

Milas’ta düzenlenen iki fuarın ardından yapılan değerlendirmelerde 8. Tarım Fuarının yine büyük bir başarıyla gerçekleştirildiği ve bu yıl ilk kez düzenlenen Yapı Fuarında ise umulanın üzerinde bir başarı sağlandığı bildirildi. Her iki fuarın da organizatör firması olan Expolink Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Erdoğan “Tarım Fuarı, yine beklediğimiz gibi çok başarılı geçti. Fuarda stant açan firma sayısı daha da arttı ve 204 firma geldi. Ziyaretçi sayımız yine aynı seviyelerde kaldı. Tarım fuarını 96 bin ziyaretçi gezdi. Fakat asıl önemlisi, katılan firmaların yaptıkları alışverişten çok memnun kalmalarıydı. Milas Tarım Fuarı bu bakımdan Türkiye’deki ilk üç fuardan birisi olma özelliğini taşıyor. Bu da hem katılan firmalar, hem organizatör firma olarak bizim için mutluluk verici bir durum” dedi.

Expolink Fuarcılık Yönetim kurulu Üyesi Serdar Erdoğan da Yapı Fuarı hakkında bilgi vererek “İlk kez düzenlediğimiz bu fuara katılım, hem firma sayısı, hem de ziyaretçi sayısı bakımından beklentimizin üzerindeydi. Yapı Fuarında 40 firma stant açtı. Ziyaretçi sayısı ise 21 bin 300 olarak belirlendi. Fuar boyunca havanın aşırı yağışlı olmasına rağmen ziyaretçi sayısı bizi çok memnun etti. Fakat asıl önemlisi, fuara katılan firmaların hepsi de daha şimdiden stant alanlarını birer, ikişer kat arttırarak gelecek yıl için sözleşme yaptılar. Bu yılki fuara katılmamış birçok firma da gelecek yıl için sözleşme talebinde bulundu. Gösterilen ilgi, aynı Tarım Fuarı gibi Yapı Fuarı’nın da Milas’ta kalıcı olacağını gösteriyor” diye konuştu.

MİTSO HER ZAMAN VE HEP DESTEK

Tarım ve Yapı fuarlarının ardından Milas Ticaret ve Sanayi Odası ile organizatör firma Expolink Fuarcılık bir değerlendirme toplantısı yaptı. Firma yöneticileri her yıl olduğu gibi bu yıl da fuara verdiği destek nedeniyle MİTSO yöneticilerine teşekkür ettiler.

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Expolink Fuarcılık yetkililerine, gelecek yıl fuar alanında yapılacak bazı altyapı düzenlemeleri için beton ve dolgu malzemesi sözü verdi. MİTSO Yönetim Başkanı Reşit Özer de her zaman fuarlara destek vereceklerini söyledi. Reşit Özer, Milaslılara ve oda üyelerine “Yöresel ürünlere ve markana sahip çık” çağrısında bulundu. Reşit Özer, “Milas olarak hedefimiz artık Tarım Fuarı ve Yapı Fuarı’ndan sonra üçüncü bir fuarı daha Milas’a kazandırmaktır. Başka illere, ilçelere örnek gösterilen Milas’taki kurumlar arası işbirliği ve ortak akılla Tarım Fuarını sürdürürken, Tarım Fuarı gibi Yapı Fuarını da kalıcı hale getireceğiz. Bununla da yetinmeyip Milas’a üçüncü bir fuarı da kazandıracağız” diye konuştu.

FUARDA EN ÇOK İLGİYİ MİTSO STANDI ÇEKTİ

Tarım Fuarı’nda stant açan 204 firma ve Yapı Fuarında stant açan 40 firma arasında en çok ilgiyi MİTSO standı çekti. Tarım Fuarında, geleneksel giysileriyle Milas’ın Çomakdağ köyü kadınlarının düzenlediği köy düğünü ve şeker paralama töreni ile Karia Satrabı Hekatomnos’u temsil eden canlı manken gösterisi, tarihi Milas halılarıyla konuklara ikram edilen Milas’ın yok olmaya yüz tutmuş lezzetlerinden namaz helvası, tarçın ve somata çok büyük ilgi uyandırdı. Yapı Fuarında ise bunlar ek olarak geleneksel Milas evi köşesi ve tarihi Baltalı Kapı maketi çok ilgi çekti. Pek çok ziyaretçi Baltalı Kapı maketiyle birlikte anı fotoğrafı çektirdi.