DOLAR
32,5684
EURO
34,9408
ALTIN
2.418,72
BIST
10.391,89


MİTSO MUHTARLARLA…

MİTSO MUHTARLARLA…
16.02.2017 11:52
0
A+
A-

“DEMOKRATİK İŞLEYİŞİN İLK ADIMI MAHALLE MUHTARLARIMIZDIR”

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, Milas Mahalle Muhtarları Derneği’ni ziyaret etti. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada Ticaret ve Sanayi Odalarında mesleki demokratik işleyişin ilk basamağının meslek komiteleri, demokratik sistemde ise mahalle muhtarları olduğunu belirterek muhtarlara başarılar diledi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, Yönetim kurulu Üyesi Hayati Çorbacı ve Genel Sekreter Kazım Sarıoğlu, Milas Mahalle Muhtarları Derneği’ni ziyaret etti. Milas’ın 132 mahalle muhtarını temsilen Dernek Başkanı ve Hacıilyas Mahallesi Muhtarı Mehmet Çoban, Gazipaşa – Firuzpaşa Mahalleleri Muhtarı Recep Panay, Gümüşlük Mahallesi Muhtarı Tahsin Drama, Hayıtlı – Ahmetçavuş Mahalleleri Muhtarı Ayhan Demirçivi ile görüşen MİTSO yöneticileri muhtarlardan mahallelerinin sorunları, ihtiyaçları ve beklentileri hakkında bilgi aldı.

Milas Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Çoban, MİTSO yöneticilerinin Milas’ın 132 mahalle muhtarını temsilen derneklerini ziyaret etmesinden duydukları memnuniyeti ifade etti. Mehmet Çoban, MİTSO’nun Milas ürünlerine sahip çıkmasını, Milas’ın tarihi ve kültürel zenginlikleriyle doğal güzelliklerinin tanıtımı için yaptıklarını birer Milaslı olarak takdirle karşıladıklarını ifade ederek “Özellikle Milas zeytinyağına Coğrafi İşaret alınmasından çok büyük bir memnuniyet duyduk. Bugüne kadar hak ettiği değeri bulamamış olan zeytinimize MİTSO’nun sahip çıkması bizleri sevindirdi. MİTSO yöneticilerine yaptıkları bu güzel çalışmalar nedeniyle teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de yaptığı konuşmada TOBB üyesi meslek odalarının mesleki demokratik işleyişlerinde ilk basamağın meslek komiteleri olduğunu belirterek, demokratik sistem içinde ise ilk adımı mahalle muhtarları oluşturuyor. Mahalle halkı, seçimlerin ilk aşamasında mahalle muhtarlarını seçiyorlar. Sonra da mahallelerinin çeşitli sorunlarının çözümünü belediyelerden önce muhtarlardan bekliyorlar. bu nedenle sizler çok önemli görevler yapıyorsunuz. Bu önemli görevlerinizde size MİTSO yönetimi olarak başarılar diliyoruz” diye konuştu.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, ziyaret sırasında odanın Milas’ın tanıtımı için yaptığı çalışmaları da anlatarak muhtarları Milas’ta 2 – 5 Martta yapılacak Güney Ege 8. Uluslararası Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na, yine Milas’ta 9 – 12 Martta yapılacak Güney Ege Yapı Dekorasyon ve Peyzaj Fuarı’na ve Milas’ın tarihi ve turistik değerleriyle tanıtılacağı 23 – 26 Martta Ankara’da yapılacak Turizm Fuarı’na davet etti.