DOLAR
33,0049
EURO
35,9990
ALTIN
2.567,22
BIST
11.064,85


MİLAS’TA “UYKU VADİSİ”İN “İKSİR”İ ZEYTİNYAĞI İKSİRİ GİBİ…

MİLAS’TA “UYKU VADİSİ”İN “İKSİR”İ ZEYTİNYAĞI İKSİRİ GİBİ…
15.03.2021 12:49
0
A+
A-

Yıllarca üst düzey kamu görevlerinde bulunup emekli olduktan sonra bir araya gelerek Milas’ta zeytinyağı işine girişen emekli bürokratlar Baharlı mevkiinde kurdukları modern zeytinyağı sıkım tesisinde elde ettikleri zeytinyağına “İksir” markasını aldılar. Amaçlarının tesislerinde modern tarzda zeytin ve zeytinyağı üretimi yaparak yöredeki üreticiye örnek olmak olduğunu belirten Milas Uyku Vadisi Tarımsal Üretim, İşletme, Pazarlama Kooperatifi Başkanı Burhanettin Yaşartürk “Tesisimizde ilk önceliğimiz hijyenik bir ortamda yüksek kalitede zeytin ve zeytinyağı üretimi yapmak” dedi.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer‘i ziyaret ederek “İksir” markasını aldıkları zeytinyağını armağan eden Kooperatif Başkanı Burhanettin Yaşartürk, Milas zeytinyağına Türk Patent ve Marka Kurumundan ve AB’den coğrafi işaret alarak Milas zeytinyağının adını duyurduğu için Özer’e teşekkür etti.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Milas’ta çok üst düzeyde hijyenik bir ortama sahip bir tesis kurdukları ve modern bir işletmecilik anlayışıyla işleterek yöredeki fabrikalara ve üreticilere örnek oldukları için Kooperatif Başkanı Yaşartürk’e teşekkür ederek “Biz de gerek üreticilerimize Uyku Vakidi kooperatifini örnek gösteriyoruz. Böylesine çok üst düzeyde hijyenik bir ortama sahip bir tesis kurduğunuz için ve markalı üretime geçtiğiniz için sizi kutlarım” dedi.

Yazı detayını buraya yazınız