DOLAR
33,0825
EURO
36,0542
ALTIN
2.560,68
BIST
11.064,85


MİTSO – ABİGEM İŞBİRLİĞİNDE STRESSİZ YAŞAM EĞİTİMİ

MİTSO – ABİGEM İŞBİRLİĞİNDE STRESSİZ YAŞAM EĞİTİMİ
14.11.2013 14:36
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası ile ABİGEM Denizli Şubesinin işbirliğinde MİTSO üyelerine yönelik stres yönetimi ve stressiz bir yaşam konulu eğitim çalışması düzenlendi.

 

MİTSO toplantı salonunda yapılan stressiz yaşam eğitimine MİTSO üyelerinin yanı sıra üye olmayanlardan da katılanlar oldu. ABİGEM Denizli Şubesi Uzman Eğitimcisi Özcan Toralı tarafından sunulan stressiz yaşam eğitiminde katılanlar üzerinde stres ölçüm anketleri de yapıldı. ABİGEM’in Uzman Eğitimcisi Özcan Toralı, stresle mücadelede en etkili yöntemin, kişilerin “Kişilerin stresten kurtulabilmeleri için; stres yaratacak durumları hayatımdan çıkaracağım, diye karar vermeleri gerekir” dedi. Kişilerde stres yaratan konuların kişilerin bakış açılarıyla ve yıllar öncesinde bilinçaltına yönelik koşullanmalardan kaynaklandığını ve bilinçaltının ışık hızında öğrendiğini anlatan Özcan Toralı “Olayların aynı olmasına rağmen durumlar farklı oluyorsa, konu bizim olaylara bakış açımızla ilgilidir” dedi. İnsanların tepkisel zihin yapısına ve tepkisel duygulara sahip olduğunu anlatan Özcan Toralı insanların iç dünyalarındaki olayların da etki-tepki kuralına göre değiştiğini anlattı.

 

Eğitime katılanların olaylara bakış açılarıyla ve bunun günlük yaşamdaki stresle ilgisini ölçmek üzere katılımcılara yönelik bir anket de yapan Özcan Toralı, insanların zihinlerini geçmişteki etkilenmelerden bağımsızlaştırabildikleri ölçüde stresten kurtulabileceklerini söyledi.