DOLAR
32,5888
EURO
34,8254
ALTIN
2.495,83
BIST
9.452,00


MİTSO ANKARA TURİZM FUARINA RENK KATTI

MİTSO ANKARA TURİZM FUARINA RENK KATTI
27.03.2017 17:29
0
A+
A-

*Anakara’da düzenlenen Turizm Fuarı’nda yaptığı sergileme ile fuarın ilgi odağı oldu.

*MİTSO’nun daveti üzerine Devlet Halk Dansları Topluluğu’ndan bir ekip de MİTSO standında sergilediği Muğla yöresi zeybek oyunlarıyla büyük alkış topladı.

*Fuardaki Milas standı, Ankara’da yaşamakta olan Milaslılar ile Milas’ta görev yapmış bürokratları da buluşturdu.

*MİTSO standında yapılan sergilemeden etkilenen birçok kişi MİTSO standındaki görevlilerden Milas hakkında sorular sorarak bilgi aldılar ve mutlaka Milas’a geleceklerini belirttiler.

*MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Ankara Turizm Fuarı’nda yapılan sergilemenin ve standın büyük ilgi gördüğünü belirterek “Ankara Turizm Fuarı’nda beklentimizin çok üstünde bir ilgiyle karşılaştık. Ankara Turizm Fuarında Milas’ı tanıtma hedefimize ulaştık” dedi.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası, Ankara’da düzenlenen Travel Expo – Ankara Turizm Fuarı’nın ilgi odağı olurken, Milas’ın tanıtımı için yapılan gösteriler ve sunumlarla fuara renk kattı. MİTSO, fuar alanındaki standında Ankara’da yaşamakta olan Milaslılarla Milas’ta görev yapmış bürokratları da buluşturdu. MİTSO’nun daveti üzerine MİTSO standında Muğla yöresi zeybek oyunlarını canlandıran Devlet Halk Dansları Topluluğu büyük alkış toplarken tüm ilgiyi de MİTSO standına çekti. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ankara Turizm Fuarı’nda beklentilerin üstünde bir ilgiyle karşılaşıldığını belirterek “Ankara Turizm Fuarı’nda Milas’ı tanıtma hedefimize ulaştık” dedi.

Ankara’da, 23 – 26 Mart tarihleri arasında ATO Congresium Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen ve kendi alanında Türkiye’nin en büyük turizm fuarlarından birisi olan Travel Expo – Ankara Turizm Fuarında yaptığı farklı sergileme ve tanıtım yöntemiyle MİTSO fuara çok büyük renk kattı. Fuarı ziyaret eden binlerce kişinin ilgisini Milas’a çekmeyi başaran MİTSO, fuarda karşılaştıkları tanıtımdan etkilenerek Milas’a gelmek istediğini belirten birçok ziyaretçinin Milas hakkında yönelttiği sorularla karşılaştı.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yiğit, Yönetim Kurulu Üyeleri Soner Çamlıbelen ve Hayati Çorbacı, Oda Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu, MİTSO’nun Ar-Ge ve Projeler Sorumlusu Gülay Aytaç, Oda çalışanı Cansel Örüs; fuar boyunca MİTSO standına gelen ziyaretçilere Milas hakkında aydınlatıcı bilgiler sundular. Milas’ın yok olmaya yüz tutmuş yerel lezzetlerinden olan somata ve tarçın ikram edilen konuklar, MİTSO’nun tanıtım ve sergilemesinden övgüyle söz ettiler.

Fuarın açılış günü saat 15.00 – 17.00 arasında MİTSO standında düzenlenen kokteyle Ankara’da yaşamakta olan ve aralarında Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı Osman İlter’in de olduğu çok sayıda Milaslı ile Milas’ta görev yapmış bürokratlar da büyük ilgi gösterdiler. Eski bakanlardan Milaslı Nahit Menteşe, Milas’ın eski kaymakamlarından Hayati Soylu, Şahin Aslan ve Fuat Gürel de MİTSO standını ziyaret ederek Milas ile ilgili anılarını paylaştılar. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Muğla Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Enver Tuna, Milas Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Çoban, Ahmet Çavuş – Hayıtlı Mahalleleri Muhtarı Ayhan Demirçivi, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan, Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal ile fuarda stant açan Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’ndan görevliler de MİTSO standındaki kokteylde bir araya geldiler.

FUARDAKİ TEK HALKOYUNLARI EKİBİ MİTSO’DAN

Eski Milas Kaymakamlarından Ankara’nın Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel’in de çabasıyla Devlet Halk Dansları Topluluğu’ndan bir ekip MİTSO standında davul zurna eşliğinde Muğla yöresi zeybek oyunlarını sergiledi. Fuardaki tek halkoyunları gösterisi olması nedeniyle tüm fuar ziyaretçilerinin ilgisi MİTSO standına çevrilirken Devlet Halk Dansları ekibi yaptığı gösterilerle çok büyük alkış topladı.

Fuar boyunca MİTSO standını ziyaret edenler, Milas hakkında çeşitli sorular yönelterek bilgi edindiler ve en kısa sürede Milas’a gelmek istediklerini belirttiler.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Ankara Turizm Fuarı’na uzun süredir iddialı bir şekilde hazırlandıklarını belirterek “Fuarda yaptığımız sergileme çok büyük ilgi uyandırdı. Fuarda tek halkoyunları gösterisi MİTSO tarafından yapıldı. Bu konuda Devlet Halk Dansları Topluluğu’na ulaşmamızı sağlayan eski Milas Kaymakamı Sayın Fuat Gürel’e özellikle teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca fuarda bizi ziyaret ederek onurlandıran eski Bakanlarımızdan Milaslı Nahit Menteşe’ye, eski Kaymakamlarımızdan sayın Hayati Soylu’ya, Şahin Aslan’a, Ankara’da bizi yalnız bırakmayan Belediye Başkanı sayın Muhammet Tokat’a, Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi ve odamızın eski bakanı sayın Enver Tuna’ya, standımızı onurlandıran Milaslı veya Milas’ta görev yapmış birçok üst düzey kamu görevlisine, İzmir Milaslılar Derneği Başkanı Baki Öner’e, Milas’tan bize destek olmak için gelen muhtarlarımıza, Milaslı hemşerilerimize de teşekkür ediyorum. Fuarın en güzel gösterisini yapan Devlet Halk Dansları Topluluğu ekibi de bizi çok sevindirdi, mutlu etti. Kendilerine de çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“MİTSO HEDEFİNE ULAŞTI”

MİTSO’nın Ankara Turizm Fuarı’nda beklediğinden daha çok ilgiyle karşılaştığını ve bu başarının kendilerini gururlandırdığını anlatan Özer, “Ankara Turizm Fuarı’nda beklentimizin çok üstünde bir ilgiyle karşılaştık. Ankara Turizm Fuarında Milas’ı tanıtma hedefimize ulaştık. MİTSO, sergilediği farklı bir tanıtım yöntemiyle adeta fuarın yıldızı oldu. Bundan sonra da Milas’ın tanıtımı için her fırsatı değerlendireceğiz. Tüm amacımız, Muğla’nın turizm pastasından Milas’ın da hak ettiği payı almasıdır” diye konuştu.

“MİTSO ANKARA’DAKİ HER FUARDA OLMALI”

Öte yandan Ankara Turizm Fuarı’nda buluşan Ankara’da yaşamakta olan veya Milas’ta görev yapmış olanlar da MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’e teşekkür ettiler. Yıllar sonra MİTSO’nun kendilerini buluşturduğunu belirten konuklar, MİTSO’nun bundan sonra Ankara’daki tüm fuarlara katılmasını istediler.