DOLAR
32,7682
EURO
35,0901
ALTIN
2.459,44
BIST
10.471,32


MİTSO, BODRUM BETON’DA… “ÖREN YAT YAPIM VE ONARIM TESİSİNDE 2 BİN KİŞİ ÇALIŞACAK”

MİTSO, BODRUM BETON’DA… “ÖREN YAT YAPIM VE ONARIM TESİSİNDE 2 BİN KİŞİ ÇALIŞACAK”
04.03.2022 15:55
0
A+
A-

Üyelerini ziyaret ederek sorunlarını dinleyen, çözüm önerilerini çözüm üretmek üzere ilgili makamlara sunmak amacıyla not eden Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, Güllük bölgesindeki işyerlerini ziyaret etti. Bodrum Beton Taahhüt İnşaat Nakliye Petrol Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketini ziyaret eden MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Hasan Tiryakioğlu, Yönetim Kurulu Saymanı Soner Çamlıbelen, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Aykal, Meclis Katibi Yasin Erol, Oda Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu ve Odanın Sanayi Müdürü Haldun Bayram; Bodrum Beton’un Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Ozan ve Sinan Ozan ile görüş alışverişinde bulundular. Bodrum Beton yöneticilerinin gündeme ilişkin görüş ve önerilerini dinleyen MİTSO Yöneticileri bunları değerlendireceklerini ifade ettiler.

Bodrum Beton‘un Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Ozan şu anda Ören’de inşası sürmekte olan gemi yapım ve onarım tesisi ile ilgili MİTSO yöneticilerine bilgi verdi. Tesis tamamlandığında 2 bin kişinin çalışacağını belirten Remzi Ozan “Bu tesisimiz Avrupa’nın en büyüğü olacak. Tesisin başarısız olma şansı yok” dedi. Remzi Ozan, Bodrumlu yat imalatçısı 31 firmanın 2004 yılında bir araya gelerek kurdukları kooperatif aracılığıyla Ören’deki yat imalat yapım ve çekek yeri yapımı girişiminin başlatıldığını anlattı. Ozan  Bodrum Ören Deniz Hizmetleri Sanayi Turizm ve Ticaret A.Ş. olarak sürdürülen yatırımda sona geldik. Tesisimizde 34 tane yat imalat hangarımız olacak. Bu hangarlarda Avrupa’nın en büyük yatları yapılabilecek veya bakım ve onarımları yapılabilecek” dedi. Remzi Ozan kısa sürede tamamlanacak tesiste en önemli eksiklerinin yetişmiş ara eleman ve bunların kalabilecekleri konut ihtiyacı olduğunu ifade ederek “Çalışacak elemanların kalacağı konut sorununu bir an önce çözmemiz gerekiyor. Bu konuyu Sayın Muğla Valisine de ilettik” dedi.

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ve Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Remzi Ozan’a “Ören’e ve ülkemize böylesine büyük bir tesis kazandıracağınız için size ve emeği geçenlere teşekkür ederiz. Daha önce ziyaret ettiğimiz bu bölgedeki yat yapım ve onarım tesislerinde de bize ara eleman ihtiyacından söz edilmişti. Biz de ara elaman ihtiyacının karşılanması için girişimlerde bulunuyoruz” dediler.

 

Yazı detayını buraya yazınız