DOLAR
33,0529
EURO
36,0227
ALTIN
2.554,20
BIST
11.156,20


MİTSO Kaymakam Eren Arslan’a “Hoşgeldiniz” dedi. “JAPONYA, SÜRPRİZLERİN OLMADIĞI BİR ÜLKE”

MİTSO Kaymakam Eren Arslan’a “Hoşgeldiniz” dedi. “JAPONYA, SÜRPRİZLERİN OLMADIĞI BİR ÜLKE”
19.02.2018 16:40
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, Japonya’dan dönerek görevine başlayan Milas Kaymakamı Eren Arslan‘ı makamında ziyaret ederek “hoşgeldiniz” dedi. Kaymakam Eren Arslan, MİTSO yöneticilerine teşekkür ederek Japonya izlenimlerini anlattı. Kaymakam Arslan “Japonya’nın sürprizleri olmayan bir ülke” olduğunu ve insanların birbirine saygısının olağanüstü bir seviyede olduğunu söyledi.

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından sürdürülen ve Japonya Uluslararası İşbirliği Örgütü tarafından finanse edilen programa seçilerek 17 Ocak 2018 tarihinde Japonya’ya giden Milas Kaymakamı Eren Arslan, yaklaşık bir aylık ziyaretin ardından Milas’a dönerek görevine başladı. Kaymakam Arslan’ı ziyaret eden birçok kişi ve kurum yöneticisi, “hoşgeldiniz” dileklerini iletti. Milas Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi de Kaymakam Arslan’a “hoşgeldiniz” ziyaretinde bulundu. MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Koray Türkoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Soner Çamlıbelen, Kaymakam Arslan’ı yeniden Milas’ta görmekten memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

Kaymakam EnehArslan’ın Milas’ta olmadığı son bir aylık dönemdeki gelişmeleri anlatan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit  Özer, “Siz yok iken olan en önemli gelişme TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’unun Milas’a bir okul yaptırma sözü vermesi oldu. Okul inşaatına 2019 yılında başlanacak. Bizim, Milas olarak hangi okulun yapılmasını isteyeceğimizi kararlaştırmamız gerekiyor” dedi. Sürdürdüğü girişimler sonrasında Pegasus Havayollarının Dergisinden sonra Atlasjet’in de dergisinde Milas’ın tanıtımı için 5 sayfalık yayın yapıldığını anlatan Reşit Özer “Şimdi sırada THY uçaklarında dağıtılan dergi var. O dergi için de görüşmelerimiz sürüyor. Bunlar hiç para harcamadan yapılan yayınlar ve Milas’ın tanıtımı için bu yayınları çok önemsiyoruz” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in Milas’a yapılacak okul binası ve Pegasus ve Atlasjet dergilerinde Milas’ın tanıtılmasının Milas için çok önemli gelişmeler olduğunu belirterek Özer’e bu girişimleri nedeniyle teşekkür etti.

Daha sonra MİTSO Yöneticilerine Japonya izlenimlerini anlatan Kaymakam Eren Arslan “Japonya sürprizlerin hiç olmadığı bir ülke. Her şey son derecede sistemli ve dakik. Otobüsün, uçağın ve hatta insanların geç kalması gibi bir şey asla yok. Her şey dakik. Ne bir dakika önce, ne bir dakika geç. Her şey planlandığı saatte, dakikada oluyor. İnsanlar birbirlerine karşı son derecede saygılılar. Karşılıklı saygı olağanüstü bir seviyede. Evler çok geniş değil fakat son derecede kullanışlı, düzenli ve temiz. Yollar da öyle; tertemiz. Hiç kimsenin yola çöp attığını göremezsiniz” diye Japonya izlenimlerini anlattı.